Nových 7 přírodních divů světa

Znáte 7 přírodních divů světa? Na počátku roku 2012 švýcarská nadace New7Wonders slavnostně vyhlásí výsledky hlasování o nejkrásnějších přírodních krásách. A která místa si získala nejprestižnější ocenění? Podívejte se s námi.

Amazonský prales - největší gigant světa

Jedním ze sedmi divů světa se stala Amazonie - oblast tropických deštných lesů jižní Ameriky. Prales čítající na sedm milionů kilometrů čtverečních tvoří více než polovinu světových pralesů a představuje největší oblast s největší biodiverzitou. V Amazonii naleznete také další významný přírodní jev - Amazonku - nejdelší řeku světa, která pojímá pětinu říčních vod celého světa.

Čedžu - ráj na ostrově Jižní Koreje

Další přírodní krásou je Čedžu - největší jihokorejský ostrov vulkanického původu. Ostrov je pro všechny návštěvníky rájem, neboť zde naleznete úchvatný národní park s romantickými vodopády, ale také mysticky působící sošky skřítků vytesaných z lávy či dřímající sopku Hallasan s dalšími 360 okolními satelitními sopkami. Právě sopka Hallasan je se svými 1950 metry nad mořem nejvyšší hora Jižní Koreje.

Ha Long - nejromantičtější zátoka Vietnamu

Pokud se mluví o krásách Vietnamu, zajisté si vybavíte propagovaný obrázek malebné zátoky v Tonkinském zálivu nesoucí jméno Ha Long. Zvláštností této zátoky jsou různorodé vápencové monumenty vystupujících samostatně vysoko z moře. Velmi romantické jsou soukromé výlety k některému z 2000 ostrůvků.

Působivé jihoamerické vodopády na řece Iguazú

S délkou 2,7 kilometrů a počtem 257 vodopádů patří vodopády na řece Iguazú v argentinsko-brazilském pohraničí k největším vodopádům světa. Okolí tohoto úžasného divu obklopují dva národní parky se stovkami vzácných druhů rostlin a živočichů. Za zmínku stojí nejvyšší vodopád Ďábelské hrdlo, ze kterého voda padá z výšky 80 metrů.

Národní park Komodo - domov prastarého ještěra

Na třech indonéských ostrovech - Komodo, Rinca a Padar a několika menších ostrůvcích najdete indonéský národní park Komodo. Park vznikl v roce 1980, aby na 1817 kilometrech čtverečních chránil jedinečné místní zvíře - varana komodského.

Unikátní národní park podzemní řeky Puerto Princesa

Na filipínském ostrově Palawan můžete navštívit další zázrak přírody. Nachází se zde totiž překrásná vápencová krasová oblast s 8,3 kilometrů dlouhou podzemní řekou. Takto řeka vlévající se přímo do Jihočínského moře je nejdelší řekou svého druhu.

Stolová hora Kapského města

1086 metrů vysoká hora v Kapském městě Jihoafrické republiky získala své jméno díky svému plochému vrcholu připomínající stůl. Na seznam 7 divů světa se ale dostala nejen pro svůj typický tvar. Pyšní se totiž 140 vzácnými rostlinnými druhy.

Jak dopadly české a slovenské krásy?

Z širšího výběru skončila v semifinále česká Pravčická brána či slovenské Štrbské pleso. Tito dva zástupci skončili na seznamu 42 náhradníků sestaveném z nejlepších semifinalistů.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.