Peruánská Huacachina - oáza Jížní Ameriky

oáza v jižní Americe

Vesničku Huacachina naleznete v severozápadním Peru v provincii Ica, nedaleko stejnojemnného města. Cílem cest v této provincii bývají notoricky známá turistická místa jako Nasca, Cuzco nebo Arequipa. Huacachina si však svůj věhlas a povědomí mezi cestovatelskou veřejností začíná mohutně budovat. Vzhledem k tomu, že se vesnička uprostřed pouště nachází v blízkosti výše zmiňovaných turistických lákadel, byla by nesmírná škoda ochudit se o zážitky z tak malebného místa. Cestujte-li z Limy, cesta sem Vám zabere přibližně pět hodin.

Jak se z jedné lázně stala "Oáza Ameriky"?

Huacachina - “Oáza Ameriky” vyrostla na březích přírodního jezírka uprostřed písečných dun. Podle legendy vzniklo jezero, když byla místní krásná princezna přepadena a zadržena při koupeli mladým lovcem. Při útěku nechala vytékat vodu ze své lázně, a ta se začala postupně měnit v jezero. Záhyby jejího vlnícího se pláště se proměnily na okolní písečné duny a samotná princezna údajně dodnes přebývá v oáze jako jezerní panna.

Dříve lázeňská oblast, nyní centrum pro adrenalinové zážitky

Dnes čítá vesnice na 100 obyvatel a ačkoliv má zlatou éru dávno za sebou, stává se znovu stále větší turistickou atrakcí. V letech 1920 - 1950 se sem z celého Peru sjížděli bohatí občané, aby se ponořili do blahodárných jezerních vod, neboť vodě byly v té době přisuzovány léčivé účinky. Dnes je lákadlem pro turisty z celého světa nejen krása tohoto místa. Lidé sem přicházejí za adrenalinovými zážitky jako sandboarding na jedněch z nejvyšších dun na světě, či jízdy v buginách po písečných dunách. Dalšími atrakcemi jsou prohlídky mezinárodně vyhlášených vinařství produkujících víno a pálenku Pisco, vyjížďky na koních po písečné krajině, či jiné exkurze jak do pouště, tak do kaňonů a skalních útvarů, kde je možno prohlédnout si fosilní nálezy a starobylé mumie.

Kam na jídlo?

V Huacachině jsou velmi dobře připraveni na návštevy turistů. Najíst se můžete v jedné z šesti restaurací. Vybírat můžete z tradiční peruánské či mezinárodní kuchyně. Peruánská kuchyně je údajně charakteristická pro každý region. Proto se říká, že jídlo v Ice budete pro její zvláštnost buď milovat nebo nenávidět. Upozorňováno bývá také na ceny. Ty jsou ve vesnici dvojnásobně vyšší než ve 3 kilometry vzdálené Ice. Pravidlo o sice kvalitní avšak levné peruánské kuchyni zde tedy neplatí. O zábavu je zde ale rozhodně postaráno, funguje zde množstí barů a noční diskotéky.

Kam na výlety v okolí?

Rozdonete-li se vyrazit za dalšími zajímavostmi v okolí, určitě se zamyslete nad ostrovy Ballestas spadajících do Národního parku Paracas. Na skalách, kam nesmí nyní vkročit lidská noha, se vyhřívají lvouni, tučňáci, kormoráni a jiná zvířata. Zmiňována byla náhorní plošina Nazca s proslulými ornamenty. Za povšimnutí také stojí vodopády a zelené laguny v regionu Yauyos či jízda na raftu po řece Lunahuana. Mířite-li do Peru, rozhodně se nebudete nudit.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.