Máte rádi výlety vlakem? Z jízdy vlakem Rocky Mountaineer skrz Skalisté hory budete nadšeni!

Zasněžené vrcholy třítisícovek, ledovce, blankytně modré hladiny jezer, dunící vodopády, skaliska střídající hluboké lesy - tyto dech beroucí scenérie se nabízejí cestujícím na palubě vlaku Rocky Mountaineer. Právě na této železniční trati není cílem cesty přeprava z jedné stanice do druhé, ale samotná projížďka úchvatnou krajinou. Chcete-li si na svém putování po přírodních krásách Ameriky trochu oddechnout, využijte této jedinečné příležitosti a kouzelnými horami se nechejte provézt.

Luxusním vlakem Rocky Mountaineer po Skalistých horách

Vcelku luxusní vlak Rocky Mountaineer provází pasažéry jak jinak než po Skalistých horách v Severní Americe. Toto pohoří se táhne v délce 4800 km z kanadské Britské Kolumbie až do Nového Mexika v USA. Vlakem můžete cestovat však pouze po kanadských provinciích Britská Kolumbie a Alberta. Vybírat budete až ze čtyř okouzlujících tras a několika cestovních tříd. Volba nebude vůbec jednoduchá. Nejkratší trasa spojuje města Vancouver a Whistler a trvá tři hodiny. Několika denní jsou pak vyjížďky z Vancouveru do Jasper, Banff nebo Calgary. Aby cestujícím nic neuniklo, putuje Rocky Mountaineer údolími pouze během dne. Přespávat budete v hotýlcích vybudovaných podél vlakové trasy. Společnost Rocky Mounataineer nabízí až 45 cestovních balíčků. Jízdu vlakem tak můžete nakombinovat s výletem autobusem k významné přírodní památce nebo s různými plavbami lodí. S jednou z nich se dostanete až na Aljašku. Pro ty nejnáročnější je připraven i let vrtulníkem.

Co na své cestě uvidíte?

Na různých trasách projíždí vlak kolem kaňonu a podél řeky Fraser, kolem ledovce Albreda, vodopádů Pyramid Falls. Autobusem se dostanete v rámci jednoho balíčku k nejfotografovanějšímu horskému jezeru světa Lake Louise. Cestou spatříte také přírodní atrakci, ledovcovou oblast Colubia Icefield, která patří k největším na světě. Navštívíte také parky jako Yoho, Jasper nebo Banff National park s dalšími přírodními krásami. Hlavním trhákem je ale nejvyšší hora kanadských Skalistých hor - Mount Robson o výšce 3959 m.n.m.. Rozhodnete-li se využít služeb největšího soukromého osobního přepravce severní Ameriky určitě nebudete litovat. Společnost získala už čtyřikrát ocenění World Travel Award v kategorii pro vlakovou přepravu, a to nebyla hodnocena krajina za okny.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.