Anketa
Kam letos vycestujete?:

dovolená v USA

USA patří mezi nejatraktivnější destinace, které mohou Češi zvolit v době svého pracovního volna. Jaký je důvod? Dovolená v USA Vám nabídne nekončící rozmanitost jak z hlediska kultur a míst, která můžete navštívit, tak i nepřeberné množství aktivit. Můžete lyžovat v Aspenu, ležet u moře na floridských plážích, prozkoumávat divokou přírodu Skalistých hor, uvolněnou atmosféru San Francisca nebo zažít na vlastní kůži ruch velkoměst světového významu. To vše Vám dovolená v USA umožní kombinovat. „Za velkou louži“ se navíc nemalé procento jak pracujících, tak i studentů vydává s cílem zlepšit si své jazykové dovednosti. Angličtina je světovým jazykem číslo jedna a dovolená v USA Vám v každém případě pomůže se v tomto směru zdokonalit. Neopomíjejte proto ani jazykové pobyty v USA. Projděte si nabídku a uvidíte sami, že dovolená v USA nabízí tolik možností, že by bylo zvláštní, kdybyste si nevybrali.

New Yorkem po mostech

Ojedinělý projekt portugalského architekta Tiaga Barrosa nese název Sky Network (Nebeská síť). Jednou z jeho hlavních myšlenek je, že veřejný prostor by měl, stejně jako New York, růst vertikálně – tedy do výšky. Mosty a lávky by měli propojovat jednotlivé budovy a vytvářet tak úplně nový a netradiční prostor. Vizualizace projektu byla k vidění na výstavě v Muzeu města New York v rámci soutěže o neoriginální urbanistickou síť.

Záhadná puebla parku Mesa Verde

Chystáte se do některého z amerických států Colorado, Arizona, Utah či Nové Mexiko? Pak máte jedinečnou příležitost prozkoumat ne příliš známé ale o to působivější pueblové vesnice nacházející se zejména na území státu Colorado. Pojďte se s námi podívat na nejznámější z nich Cliff Palace do národního parku Mesa Verde.

Máte rádi výlety vlakem? Z jízdy vlakem Rocky Mountaineer skrz Skalisté hory budete nadšeni!

Zasněžené vrcholy třítisícovek, ledovce, blankytně modré hladiny jezer, dunící vodopády, skaliska střídající hluboké lesy - tyto dech beroucí scenérie se nabízejí cestujícím na palubě vlaku Rocky Mountaineer. Právě na této železniční trati není cílem cesty přeprava z jedné stanice do druhé, ale samotná projížďka úchvatnou krajinou. Chcete-li si na svém putování po přírodních krásách Ameriky trochu oddechnout, využijte této jedinečné příležitosti a kouzelnými horami se nechejte provézt.

Sláva a úspěch zlaté Kalifornie

Hollywood, Silicon Valley, San Francisco, Long Beach - všechna tato zvučná jména patří Kalifornii, jednomu z nejbohatších, ekonomicky nejaktivnějších a nejlidnatějších států americké federace. Získala si přívlastky slunná a zlatá. Slunná pro žhnoucí sluneční paprsky svádějící k opalování na proslulých kalifornských plážích a zlatá podle objevu zlata v této oblasti v polovině 19. století a následné zlaté horečce. Kalifornie však není pouze symbolem naplněného amerického snu, technického pokroku a místem působení nejpopulárnějších osob světa. Nadchne vás také zdejší nedotčená, divoká příroda.

Vítejte ve městě, které nikdy nespí!

Když v roce 1625 Nizozemci zakládali v Novém Světě toto město, nikdo netušil, že se jednou stane světovým centrem obchodu, politiky, diplomacie, kultury, módy i nákupů. Již v roce 1790 byl New York největším městem Spojených států. Dnes se o něm hovoří jako o vzrušující pulzující metropoli, která nikdy nespí. Co tedy Big Apple nabízí svým návštěvníkům?

Příroda na pokličce největšího vulkánu

Co se dá očekávat od nejstaršího národního parku pověstného svou krásou a čarovnou mocí matky přírody? Podíváte-li se na fotografie, jsou to zajisté tisíce geotermálních pramenů a stovky gejzírů různých tvarů a barev, bez kterých by Yellowstone nebyl Yellowstonem. Pojďte se s námi podívat, čím je tato oblast usazená na největším sopečném kráteru světa tak unikátní.

Kraj ohně a ledu - Yellowstone

Když se veřejnosti dostaly první zprávy o přírodních jevech v Yellowstone, byly považovány za výplod fantazie. Místní indiáni tehdy hovořili o kraji ohně a ledu, domovu zlých duchů. Tajuplná a děsivá oblast byla posměšně nazývána podle svého objevitele Cotlerovo peklo. Po zveřejnění prvních fotografií byly společnost i vláda natolik ohromeny, že Yellowstone byl v roce 1872 v rekordním čase prohlášen za první národní park na světě.