Anketa
Kam letos vycestujete?:

cestopisy

Cestopisy a články o cestování jsou jedny z mála čtených, kvalitních textů na internetu. A ačkoli se na dovolenou na Srí Lanku vypraví málokdo, cestopis na téma Srí Lanka je jeden z nejčtenějších. Kvalitní cestopis by vám měl zemi představit tak, abyste si dokázali živě představit, co vás tam čeká, věděli jaké památky navštívit a jak se k vám budou chovat místní lidé. Popsat celý stát velký jako je třeba Řecko ale cestopisy neumí v jediném článku. Než se tedy rozhodnete vycestovat na místo vaší vybrané dovolené, pročtěte si všechny tipy a články o cestování, které naleznete. Neuteče vám pak nic z toho, co stojí za návštěvu a neztrácíte čas na místě. A kam se chystáte na dovolenou vy?

Praktické informace pokud vás láká dovolená v Izraeli

O tom, co byste při návštěvě Izraele neměli vynechat, jste si už přečetli v předchozích článcích. Co ale chybí, jsou přehledné praktické informace, které při cestě do Svaté země jistě využijete.

4 tipy kam vyrazit na podzimní dovolenou

S podzimním listím, sychravým počasím a svěžím deštěm přicházejí konečně nové příležitosti k cestování. Podzimem totiž nic nekončí, ale naopak začíná. Říjnové a listopadové dovolené mohou mít hned několik podob.

Cesty za 10 nejzajímavějšími stavbami světa

Máte favorita na výherce soutěže o deset architektonicky nejzajímavějších staveb? Podívejte se s námi, které pamětihodnosti z celého světa vyhrály.

Objevte nejkrásnější sopečná jezera světa! 2.díl

Sopky demonstrují obrovskou moc přírody, nad kterou dodnes nemáme kontrolu. Některé z nich jsou aktivní a z času na čas se lidstvu připomenou, jiné již před tisíci lety vyhasly. Kolem každé se však rozprostírá jedinečná fauna a flora, která stojí za objevení. Vydejme se za nejkrásnějšími a nejzajímavějšími vulkanickými jezery.

Objevte nejkrásnější sopečná jezera světa! 1.díl

Mají fascinující historii a čeká je pravděpodobně devastující budoucnost. Patří k nejkrásnějším a nejpůsobivějším jezerům světa. Mají mnohdy netradiční teplotu, zvláštní složení, ale také udivující barvu. Podívejte se s námi na 10 nejkrásnějších a nejpůsobivějších sopečných jezer světa.

Kam na dovolenou? Na jeden z 10 nejromantičtějších ostrovů světa! 2. díl

Ve druhém dílu putování po nejromantičtějších ostrovech světa se zastavíme na Kajmanských ostrovech, Mallorce, Maledivách a ostrovním státu Antigua a Barbuda.

Máte rádi výlety vlakem? Z jízdy vlakem Rocky Mountaineer skrz Skalisté hory budete nadšeni!

Zasněžené vrcholy třítisícovek, ledovce, blankytně modré hladiny jezer, dunící vodopády, skaliska střídající hluboké lesy - tyto dech beroucí scenérie se nabízejí cestujícím na palubě vlaku Rocky Mountaineer. Právě na této železniční trati není cílem cesty přeprava z jedné stanice do druhé, ale samotná projížďka úchvatnou krajinou. Chcete-li si na svém putování po přírodních krásách Ameriky trochu oddechnout, využijte této jedinečné příležitosti a kouzelnými horami se nechejte provézt.

Černá Hora - to není jen polehávání na plážích!

Prožít dovolenou pobytem v přímořském letovisku, dny trávit na zlatých plážích a při koupání v azurovém Jadranu se kochat výhledem na kulisu vysokých hor – i takový model rekreace v Černé Hoře je možný. Ale většina lidí, kteří tuto malebnou zemi navštívili, se shoduje: „Byla by věčná škoda nevidět krásy nedotčené přírody a nepoznat osobitý národ hrdých Černohorců.“ Že to zní trochu starosvětsky? Ovšem je to tak! Černá Hora (Montenegro) získala přívlastek „ekologická“ země. A zdravé vlastenectví je národní rys, jehož si návštěvník nemůže nevšimnout.

Nejen hory, ale také starobylé památky a džungle - to je Nepál!

Nepál není pouze krajem zasněžených vrcholků nejvyššího pohoří světa. Jen málokdo by v této zemi hledal kromě čarokrásné přírody také starobylé památky či tropický deštný les plný nosorožců, tygrů a jiných divokých zvířat. A proto, ambiciózní horolezci, pokud vyrážíte do této okouzlující země, nenechejte se zaslepit horským velikánem – Mount Everestem - a zaměřte se i na ostatní místní krásy.

Za nejromantičtějším zámkem do aglického Windsoru

Hrad Winsor patří k nejvýznamnějším britským památkám. Po Pražském hradě je to druhý největší obývaný hrad na světě a nejdéle soustavně obývaný hrad už od dob Viléma I. Dobyvatele. Spolu s Buckinghamským palácem v Londýně a Holyrood Palace v Edinburghu je jednou z nejdůležitějších oficiálních rezidencí britské monarchie. Oblíbený je zejména současnou královnou Albžebětou II.