Dovolená v panenské přírodě a s netradičními zážitky? Vydejte se na nejkrásnější ostrov světa - Srí Lanku!

Srí Lanka je charismatické místo s bohatou historií, výjimečnou kulturou a okouzlující přírodou. Někdy je nazývána nejkrásnějším ostrovem světa. K charakteristickým znakům ostrova patří kokosové palmy, známý cejlonský čaj, sloni, náboženství a gurmánské lahůdky. V neposlední řadě je ostrov proslulý jako exkluzivní turistická destinace, která nabízí svým návštěvníkům bělostné písčité pláže, příjemné moře a dokonalé podmínky pro koupání a vodní sporty. Co se dá na tomto jedinečném ostrově podniknout? Dozvíte se v následujících řádcích.

Čarující příroda

Díky roztroušeným starověkým památkám na vás dýchne tajemná atmosféra pradávných časů. Celé kouzlo ostrova navíc dotváří neuvěřitelné přírodní bohatství. O klenotu, který zde místní fauna a flora představují, svědčí i vysoký počet přírodních rezervací a parků. Při počítání se snadno dostanete přes číslo sto. Nejznámějšími a nejvýznačnějšími parky jsou národní park Bundala, Yala West a Uda Walawe. V Bundale můžete pozorovat stáda slonů, leopardů, ale i bizonů. Nejnavštěvovanější je Yala West. Je obdivovaný nejen pro zvěř, která zde žije, ale také pro místní krajinu. Nachází se zde úchvatné skály, laguny, lesy a mýtiny. Na rozloze téměř sta tisíc hektarů naleznete srílanské slony, medvědy, krokodýly, leopardy, jeleny, lenochody a mnoho druhů ptáků. Druhá část - Yala East je o něco větší a rozmanitější. Typické jsou močály a bažiny, které jsou domovem mnoha jedinečných ptáků. V Uda Walawe je z biologického hlediska důležitější místní flora. Těžko byste jinde na Srí Lance našli více unikátních druhů rostlin pohromadě než v tomto parku. V parcích je nutné dodržovat přísná pravidla. Procházet jimi můžete pouze s profesionálním doprovodem. Do některých částí se bohužel pro vysoký stupeň ochrany nedostanete. Na druhou stranu vás překvapí, že v mnohých rezervacích může běžně žít místní obyvatelstvo. Pozorovat takovýto život v parku je velmi zajímavou zkušeností.

Hlavní město Colombo

Projít byste určitě měli hlavní město Colombo. Narazíte na mnoho staveb a pevností z koloniálního období, ale také na původní hinduistické mešity. Město je velmi moderní. Dá se zde nakupovat ve špičkových obchodních domech postavených v britském koloniálním stylu. Osvěžující jsou i návštěvy muzeí a galerií.

Nejkrásnější pláže Srí Lanky

Nejoblíbenějšími turistickými resorty jsou Hikkaduwa, Galle, Negombo a Jaffna. Každá z těchto oblastí vás okouzlí jedinečnou atmosférou. Města jsou vystavěna v koloniálním duchu a jsou obklopena malebnou přírodou. Vynikající podmínky nabízí moře zejména surfařům a potápěčům. Máte-li zájem o opravdovou romantiku, pak zvolte Trincomalee. Mimo romantické krajiny a historické centrum města stojí za zhlédnutí hinduistický chrám Koneswaramkovil, skála Swami nebo horké prameny Kanniyai. Srí Lanka je čarovným mystickým místem, které rozhodně stojí za navštívení.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.