Sláva a úspěch zlaté Kalifornie

Hollywood, Silicon Valley, San Francisco, Long Beach - všechna tato zvučná jména patří Kalifornii, jednomu z nejbohatších, ekonomicky nejaktivnějších a nejlidnatějších států americké federace. Získala si přívlastky slunná a zlatá. Slunná pro žhnoucí sluneční paprsky svádějící k opalování na proslulých kalifornských plážích a zlatá podle objevu zlata v této oblasti v polovině 19. století a následné zlaté horečce. Kalifornie však není pouze symbolem naplněného amerického snu, technického pokroku a místem působení nejpopulárnějších osob světa. Nadchne vás také zdejší nedotčená, divoká příroda.

Počátek zlaté Kalifornie

Sen o zlaté Kalifornii vznikl zcela náhodně v roce 1848 na úpatí pohoří Sierra Nevada. Jeden z tesařů při práci na vodní pile objevil ve vodách řeky American River několik zlatých valounů. Zpočátku se bohatým nálezům nevěřilo a cesty do mrazivých hor nechtěl nikdo podnikat. Zlatou horečku odstartoval až obchodník Samuel Brannan, který v ulicích zatím malého městečka San Francisca nadšeně ukazoval kolemjdoucím láhev zlatého prachu pocházejícího z Americké řeky. Tak bylo odstartováno rychlé osazování a rozvoj tohoto území.

San Francisco, Los Angeles - místa, kde se plní americký sen

Do dnešní podoby se postupně rozrostlo půvabné San Francisco. Pro svou krásu a jedinečnou atmosféru je posuzováno za jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších měst USA. Zajisté se vám jako symbol města vybaví Golden Gate Bridge a proslulá místní tramvaj. Město je známé také svou pověstnou tolerancí, kulturní nezávislostí a uvolněné atmosféře. Svá díla tady tvořili například beatníci. Dalším zajisté významným městem je Los Angeles proslulé zejména díky Hollywoodu a světoznámým filmovým hvězdám. Toto “Město andělů” je po New Yorku druhým největším městem USA a svou atmosférou láká k návštěvě tisíce turistů. Kulturním a ekonomickým centrem Kalifornie je jeho hlavní město Sacramento. Za návštěvu stojí také San Diego nebo Long Beach. Na někoho může působit fascinujícím dojmem také Silicon Valley - světové centrum počítačového a technologického průmyslu, kde prestižní pozemky stojí stejně jako na newyorském Manhattanu.

Přírodní krásy Kalifornie

Jen po několika kilometrech za pobřežními městy opustíte náhle svět úspěchu a peněz a okouzlí vás nádherná divoká krajina. Na východě Kalifornie se rozkládá pohoří Sierra Nevada s Yosemitským národním parkem a známým jezerem Tahoe. Kalifornie je také zemí pouští. Navštívit můžete slavnou poušť Mojave s ještě slavnějším údolím Smrti, které je nejnižším místem Severní Ameriky a zároveň nejsušším místem na světě. K objevení zve také Sequoia National Park.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.