São Paulo, město mrakodrapů

São Paulo, město mrakodrapů
www.wikipedia.org

São Paulo, největší brazilské město ležící na řece Tiete, zaujme především svou rozlohou a stovkami výškových budov.

Velkoměsto

Sao Paulo je největším, ale i nejbohatším městem Latinské Ameriky. Počtem obyvatel je dokonce na sedmém místě v celosvětovém měřítku a ne nadarmo je považováno za světové velkoměsto. Díky své velikosti má velký kulturní, ekonomický a politický vliv v rámci státu, ale i celosvětově. Je to multikulturní město a při jeho návštěvě potkáte nespočet odlišných etnik. Ve městě se nachází i řada národnostních čtvrtí. Zajít můžete do Bom Retir, staré židovské čtvrti, do italské čtvrti Bala Vista nebo třeba do Liberdade, kterou obývají asiaté.

Mamorial de América

V tomto rušném a rychle se rozrůstajícím městě se nachází mnoho kulturních zajímavostí, parků a muzeí. Architektonický komplex Memorial da América Latina byl postaven v roce 1989 a slouží k politickému, kulturnímu a volnočasovému využití. Komplex skládající se z několika staveb poskládaných kolem dvou náměstí byl navržen známým architektem Oscarem Niemeyerem. Nachází se zde například Auditorium Símona Bolívara, Parlament Latinské Ameriky, či Brazilské Centrum Latinsko-amerických Studií. Uprostřed hlavního náměstí je situována velká socha v podobě rozevřené dlaně s mapou Latinské Ameriky.

MASP a Avenida Paulista

Museu de Arte de São Paulo nebo zkráceně jen MASP se nachází na známé ulici Avenida Paulista. Prosklená budova muzea je považována za symbol moderní brazilské architektury. V muzeu můžete vidět sbírku děl těch nejznámějších světových malířů. Těšit se můžete na Rembranta, Renoira, Rubense, Moneta, ale i na díla brazilských autorů. Již zmíněná Avenida Paulista je jednou z nejdůležitějších ulic ve městě. Je skoro tři kilometry dlouhá a svá sídla zde mají světové finanční a kulturní instituce. Nakupovat můžete v těch nejdražších obchodech. Za návštěvu stojí určitě také Museu da Língua Portuguesa. Nachází se na vlakovém nádraží (Estação da Luz). Toto mladé muzeum je velice interaktivně a moderně zařízeno. Moderní prvky jsou příjemně a nenásilně spojeny s historickou budovou. Jednou z důležitých a architektonicky zajímavých výškových budov je mrakodrap Altino Arantes Building (Banespa Building). Nejvyšší budovou města je mrakodrap Edifício Itália se 44 patry. Na vyhlídkovou terasu můžete dojet výtahem a vychutnat si rozhled na celé velkoměsto. Z historických památek musím zmínit i Catedral da Sé. Katedrála je druhým největším kostelem v Sao Paulu, a pod jeho hlavním oltářem leží velká krypta. Sao Paulo nabízí mnoho dalších zajímavých míst, která opravdu stojí za vidění. Pokud byste si chtěli na chvíli oddechnout od rušných ulic, můžete navštívit některý z místních parků, anebo vyjet z města. Poblíž leží například přístav Santos s velkým mořským akváriem a botanickou zahradou.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.