Caracas, město mnoha tváří

Caracas, město mnoha tváří
foto: http://www.wikipedia.org/

Caracas, město mnoha tváří, velkých sociálních rozdílů, kulturních skvostů a exotických chutí. Toto město opravdu stojí za návštěvu.

Smutná minulost Caracasu

Caracas, hlavní město Venezuely, se rozkládá podél karibského pobřeží Jižní Ameriky. Leží mezi několika údolími a díky své specifické poloze je nazýván branou do And a Amazonie. Město bylo na konci devadesátých let dvacátého století zasaženo mohutnými dešti, které způsobily obrovské sesuvy půdy. Katastrofa si vyžádala velké ztráty lidských životů a ještě více lidí přišlo o střechu nad hlavou. Mimo lidské životy zničily sesuvy i historicky významné město La Guaira.

Rozpačitá současnost

Při návštěvě Caracasu si nemůžete nevšimnout extrémních sociálních rozdílů. Centrum města je plné moderních budov, kanceláří, restaurací, či barů. Žije zde místní vyšší vrstva. Caracase je politickým, kulturním, vědeckým, ale i vzdělávacím centrem. Na druhé straně však stojí chudinské čtvrtě, kde lidé žijí ve velice špatných podmínkách. Je zde velký problém s kriminalitou a se znečištěným ovzduším, které je způsobené velkou dopravní vytížeností. Caracas je neustále plný dopravních kolon.

Kulturní vyžití v Caracasu

V hlavním venezuelském městě se nachází nespočet míst, která stojí za to vidět. Patří mezi ně známé muzeum Casa Natal del Libertador, které vzniklo v domě, kde žil samotný Simón Bolívar. Simón Bolívar, jeden z hlavních představitelů jihoamerického boje za nezávislost na Španělsku, je ve Venezuele stále velice uctíván. Po osvoboditeli je pojmenované i místní náměstí. Další kulturní památkou je památník Panteón Nacional a Caracaská katedrála. V kulturním komplexu Teresa Carreño se nachází nejvýznamnější venezuelské divadlo a zároveň druhé největší divadlo v Jižní Americe. V centru města můžete navštívit také Parque Generalísimo Francisco de Miranda, jenž je označován za zelený ráj města. Milovníci zvířat ocení místní malou zoo. Při návštěvě Caracasu určitě nesmíte vynechat návštěvu univerzitního města, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se v městské čtvrti Parroquia San Pedro a vzniklo pod vedením architekta Carlose Raúla Villanuevy. Otázkou zůstává, jak se Caracas se svými současnými problémy vypořádá. Doufejme, že se podaří přijít na způsob, jak toho dosáhnout.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.