Nejlepším místem pro život se stalo Švýcarsko následované Šťastnou zemí

Švýcarské Alpy

Každý rok zveřejní týdeník The Economist studii o nejlepším místě pro život. Letos poprvé se žebříček dočkal velkých skoků. Propadákem roku je bezesporu žít ve Spojených státech, naopak nejlépe se žije a bydlí v nedalekém Švýcarsku. Austrálie se pak dočkala druhého místa. A jak že si stojí Česká republika oproti našim blízkým sousedům?

Žebříček má celkem 11 ukazatelů, podle kterých se určuje pořadí v žebříčku. Hodnotí se bezpečí a politická stabilita, vzdělání, ekonomická situace a další důležitá kritéria. Z výsledků vyšla naprosto vítězně nádherná alpská země -Švýcarsko.

Nejlepší místo pro život se vyplatí navštívit 

Ve Švýcarsku je průměrná mzda 4.500 CHF, což je na naše koruny asi osmdesát tři tisíc korun, přičemž takovou mzdu berou například prodavačky v hypermarketu. Není tedy divu, že toto místo vyhrálo. Navíc každý, kdo byl někdy ve Švýcarsku, vám dá za pravdu, že tam je neuvěřitelně krásná příroda a čisté životní prostředí. Dalším velkým pozitivem je to, že Švýcaři jsou neuvěřitelně milí a usměvaví lidé. Pokud se rozhodnete pro dovolenou ve Švýcarsku a náhodou zabloudíte, vždy vám někdo ochotně a s úsměvem poradí. Velmi oblíbené jsou také pracovní pobyty, které vám nejen pomůžou naučit se německý jazyk, ale přijdete si i na velice slušné peníze. Momentálně se tam můžete podívat na úžasné vánoční trhy nebo si tam zajet jen tak, například formou našich Eurovíkendů.

Šťastná země, která povstala z potu otroků a trestanců

Pokud se chystáte opustit Českou republiku, je dobrým místem pro život také Austrálie, kde je průměrná mzda téměř 80 000 korun. Austrálie je u nás velmi oblíbená na studium angličtiny v zahraničí a pro pracovní pobyty. Dovolená v této destinaci se dá běžně sehnat kolem padesáti tisíc korun. Pokud ale budete vybírat pozorně, můžete najít last minute zájezd do Austrálie již za necelých 20 000. Určitě stojí za to, podívat se do země, které se ne nadarmo přezdívá „Šťastná země“.

Nikdo nechce žít v USA. Víme proč

Ačkoliv každý z nás by jistě chtěl navštívit Yellowstonský národní park nebo Grand Canon, žít ve Spojených státech by chtěl asi málokdo. A v žebříčku se propadli z top až na sedmnácté místo. Spojené státy totiž mají nepříjemnou řadu prvenství a statistik, které kazí této nádherné zemi reputaci.

  • ·         V USA je až 20% obyvatelstva negramotných.
  • ·         Až 75% obyvatel trpí nadváhou.
  • ·         Podle statistické návštěvnosti porno stránek na internetu Američané dávno vedou
  • ·         45% vražd střelnou zbraní z celého světa se odehraje ve Spojených státech
  • ·         Suverénně vedou statistiku sebevražd a zastřelených do 15ti let věku
  • ·         Největší znečišťovatelé ovzduší:720 kg na osobu za rok

 

Život v České republice je stále ještě přijatelný, co myslíte?

Česká republika obsadila 28 příčku, což není ještě tak hrozné. Hůře dopadli například jižní státy Evropské unie: Portugalsko, Řecko nebo Španělsko. A co myslíte vy, kde se vyplatí žít a chystáte se vycestovat natrvalo?

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.