Anketa
Kam letos vycestujete?:

Amerika

Užijte si kokosy na Jamajce – letos levněji a pohodlněji

Jedna z nejlepších káv na světě, vynikající rum, množství nádherných vodopádů a průzračně čisté karibské moře je jen pár argumentů, proč věnovat dovolené na Jamajce pozornost. Od března navíc odpadla vízová povinnost a na Jamajku si tak zaletíte i bez papírování. Nové letecké spoje z Mnichova zajistí přímý spoj na Jamajku. A víte, co je na Jamajce nejlepší?

New Yorkem po mostech

Ojedinělý projekt portugalského architekta Tiaga Barrosa nese název Sky Network (Nebeská síť). Jednou z jeho hlavních myšlenek je, že veřejný prostor by měl, stejně jako New York, růst vertikálně – tedy do výšky. Mosty a lávky by měli propojovat jednotlivé budovy a vytvářet tak úplně nový a netradiční prostor. Vizualizace projektu byla k vidění na výstavě v Muzeu města New York v rámci soutěže o neoriginální urbanistickou síť.

São Paulo, město mrakodrapů

São Paulo, největší brazilské město ležící na řece Tiete, zaujme především svou rozlohou a stovkami výškových budov.

Ekvádor, krásy kolem rovníku

Ekvádor, stát Jižní Ameriky, je rájem pro ty, kteří mají rádi exotiku, pestrost a nemusejí spát v pětihvězdičkovém hotelu. Hory, sopky, pralesy, moře, ale i chudoba jsou charakteristickými prvky této neveliké země.

Caracas, město mnoha tváří

Caracas, město mnoha tváří, velkých sociálních rozdílů, kulturních skvostů a exotických chutí. Toto město opravdu stojí za návštěvu.

Záhadná puebla parku Mesa Verde

Chystáte se do některého z amerických států Colorado, Arizona, Utah či Nové Mexiko? Pak máte jedinečnou příležitost prozkoumat ne příliš známé ale o to působivější pueblové vesnice nacházející se zejména na území státu Colorado. Pojďte se s námi podívat na nejznámější z nich Cliff Palace do národního parku Mesa Verde.

Máte rádi výlety vlakem? Z jízdy vlakem Rocky Mountaineer skrz Skalisté hory budete nadšeni!

Zasněžené vrcholy třítisícovek, ledovce, blankytně modré hladiny jezer, dunící vodopády, skaliska střídající hluboké lesy - tyto dech beroucí scenérie se nabízejí cestujícím na palubě vlaku Rocky Mountaineer. Právě na této železniční trati není cílem cesty přeprava z jedné stanice do druhé, ale samotná projížďka úchvatnou krajinou. Chcete-li si na svém putování po přírodních krásách Ameriky trochu oddechnout, využijte této jedinečné příležitosti a kouzelnými horami se nechejte provézt.

Kostarika - Švýcarsko Latinské Ameriky

Costa Rica - Bohaté pobřeží - tak pojmenoval tuto zemi její objevitel Kryštof Kolumbus. Dodnes je příroda malého středoamerického státu natolik jedinečná, že analytická společnost Future Brand udělila Kostarice 2. místo v kategorii Natural beauty a umístila ji tak na vyšší příčku než obdivovaný Nový Zéland. Kostarika je také označována jako Švýcarsko Latinské Ameriky. Přírodní krásy jsou pod vysokou ochranou, zdravotní péče je zde poskytována zdarma a od občanské války v roce 1948 stát také nemá svou profesionální armádu, což od roku 1949 potvrzuje i místní ústava. Kostarika se dá nazvat jedním z posledních rájů na zemi. Vydejte se s námi za čtyřticícovými horami, nedotčenými pralesy, vodopády, sopkami a panensky čistými plážemi.

Sláva a úspěch zlaté Kalifornie

Hollywood, Silicon Valley, San Francisco, Long Beach - všechna tato zvučná jména patří Kalifornii, jednomu z nejbohatších, ekonomicky nejaktivnějších a nejlidnatějších států americké federace. Získala si přívlastky slunná a zlatá. Slunná pro žhnoucí sluneční paprsky svádějící k opalování na proslulých kalifornských plážích a zlatá podle objevu zlata v této oblasti v polovině 19. století a následné zlaté horečce. Kalifornie však není pouze symbolem naplněného amerického snu, technického pokroku a místem působení nejpopulárnějších osob světa. Nadchne vás také zdejší nedotčená, divoká příroda.

Unikátní, pestrobarevná a temperamentní Kuba!

Říká se, že opravdová Kuba začíná až za Varaderem. Podle statistik do tohoto luxusního turistického letoviska putují na Kubu tři ze čtyř turistů. Pokud nepatříte k těm, kteří dovolenou tráví na plážích vyhlášených destinací, a máte-li chuť poznat pravý život na Kubě, vydejte se hlouběji do vnitrozemí centrálního ostrova. Budete okouzleni sytou zelení džungle a plantáží, nadšeni z usměvavých, přátelských obyvatel a živé atmosféry ostrova míchaných drinků, kvalitních doutníků a salsa večerů.