Pravé dobrodružství při plavbě po Amazonce!

Možná jste jako děti byli uchváceni románem Julese Verna 800 mil po Amazonce – Jangada. Dnes takové dobrodružství nezůstává pouze na filmových plátnech či v představách bujné fantazie. Plavby po ohromující nejdelší řece světa nabízí mnoho cestovních kanceláří. Toužíte-li po opravdu nefalšovaném dobrodružství, podstupte plavbu na vlastní pěst. Pro nezapomenutelné zážitky rozhodně nebudete litovat.

Zajímavosti nejdelší řeky světa

Amazonas – Solimões – Ucayali – Tambo – Ene – Apurímac – Lloqueta – Carhuasanta, pod všemi těmito názvy se skrývá jedna a tatáž nejvodnatější a nejdelší řeka světa. 6 kilometrů dlouhý tok tvořící vodní síť celé severní části Jižní Ameriky dostala proto od domorodců jméno Parana Guasu - Velká řeka. Zvláštností je, že mnozí vědci se stále nemohou shodnout, odkud pochází skutečný pramen veletoku. Nejpravděpodobnější teorie přisuzuje pramen Peru. Neodbytní vědci ale pátrají dále. Další zajímavostí je šířka Amazonky. Ta v nejrozlehlejších místech dosahuje až 150 kilometrů a při ústí do Atlantického oceánu tak působí jako velké sladkovodní moře. Tok Amazonky je dokonce tak veliký, že oslazuje mořskou vodu do vzdálenosti 400 kilometrů. Největší hloubka řeky je 135 metrů.

Plavba po inckých památkách v Peru

Vzhledem k tomu, že Amazonka pojímá celé vodstvo severu jihoamerického kontinentu, můžete vybírat z různých tras. Koho zajímá bohatá incká historie, doporučujeme zvolit plavbu po Peru. Cestu můžete například započíst v Chachapoays, které sloužilo jako kulturní centrum pro “lid z mraků” žijící vysoko nad údolím řeky Utcubamba. Turisticky oblíbený je v této lokalitě výstup k inckým vykopávkám města Kuélap a k fascinujícímu pohřebišti Karajia. Z těchto monumentálních míst si odnesete velmi silné pocity a nezapomenutelné pohledy na úchvatné hory. V oblasti se nachází spousty vysokých sopek. Máte-li rádi výšlapy, určitě neváhejte a na některé vystupte. Nenechte si také ujít zastávku v Iquitos. Naleznete zde například Železný dům od Eiffela i čtvrť s chatrčemi postavenými na kůlech. Vyjet můžete také do vesniček místních indiánských kmenů Bora a Yaguar, kteří si pro turisty připravují různé atrakce a provedou vás jejich všedním životem i tradicemi. Mnohdy není od věci zastavit se v některém z národních parků a pozorovat místní zvířenu. V řece můžete najít delfíny, krokodýly. Pozorovat se dají také anakondy, opice, lenochody a jiná zvířata. Stačí mít šikovného průvodce a trochu štěstí.

Z Kolumbie do brazilského Manausu

Pokud vás více osloví plavba po vskutku obrovském veletoku a raději byste prozkoumali Brazílii, vyberte si například čtyřdenní plavbu z Tabatingy na kolumbijsko-brazilských hranicích do Manausu. Manaus je doslova městem uprostřed pralesa. V hlavním městě brazilského státu Amazonas si nenechte ujít prohlídku místní secesní opery Teatro Amazonas nebo výlet na pláž Ponta Negra u Černého moře.

Letenky do celého světa

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.