Letní turistika v Alpách: 3 nejkrásnější trasy kolem Kronplatzu

Kronplatz zimní lyžování
Chroustik2/ wikipedia.org

Pěší výlety chutnají mnohem lépe na svěžím horském vzduchu. Proč nevyrazit rovnou vstříc tomu nejkřišťálovějšímu ovzduší Evropy – do Alp. U Kronplatzu čekají procházky po tichých lesích, výlety do historie, ale i pořádné adrenalinové výšlapy.

Jakmile opadne sníh, odkryjí se v jižním Tyrolsku a Dolomitech tisíce kilometrů pěšin a horských cest. Rodiny s dětmi se vydají na snadné vycházkové trasy podél bystřin a přírodních koupališť, v oblasti Kronplatz si tu svou vyberou i adrenalinoví turisté. Nachází se zde totiž největší nordic walking park z celé Evropy – Nature Fitness Park, s 275 km pěších tratí nejrůznější obtížnosti, perfektně značených a přizpůsobených speciálně pro sportovní chůzi s holemi. Vyberete si?

Do hlubin římské historie

Hannibal tudy sice se svou armádou nepochodoval, přesto se v této oblasti na hranicích Rakouska a Itálie nachází spousta reliktů slavné historie z období starého Říma.

Historickou procházku nabízí trasa vedoucí kolem římských osad a archeologických nalezišť Itinerario archeologico, začínající na východním cípu Brunecku u Sonnenburger Kopf. Projděte se starými osadami a objevte místa, kde v pozdní Antice lidé žili a těžili bronz a železo.

Přes majestátní středověký hrad, ležící se staré čtvrti Brunecku, se vydejte ještě dále na západ, k unikátním přírodním pyramidám, ležícím u obce Percha. Tyto Zemní pyramidy se vytvořily před staletími během bouří a přívalových dešťů, kdy se měkká zemina vymyla a zbylá jílová půda vytvořila sloupovité útvary, připomínající jehlany egyptských pyramid.

Meditace nad vodní hladinou

Asi 30 km na severovýchod od Brunecku se nachází jezero Lago di Anterselva. V nadmořské výšce 1640 metrů vás kolem jezera provede naučná stezka, kde se můžete na vlastní oči přesvědčit o rozmanitosti zdejších zvířecích i rostlinných druhů.

Další procházku a relax u vodní hladiny naleznete podél potoka Spiaggetta Ciamor u vesničky San Vigilio, který je se svými trávníky a hřišti ideálním odpočinkem pro rodiny s dětmi. Od říčky se můžete vydat po slavné Kneippově stezce (Sentiero Kneipp). Slavný lékař propagoval vodoléčbu, která rozproudí krev v těle, stimuluje metabolismus a zrelaxuje celé tělo. Vyzkoušet ji můžete v místní horské bystřině.

Nordic Walking naplno

Nature Fitness Park se rozkládá pod vrcholkem Kronplatzu, mezi městy Rasen, Bruneck a Pfalzen. Výborně značené trasy disponují převýšeními různé náročnosti a poskytnou sportovní vyžití na celé dny dovolené. Vyzkoušejte pro začátek třeba tříhodinový okruh kolem  Bad Schart s fascinujícími výhledy do údolí. Další trasy si můžete vybrat v interaktivní mapě.

Místní louky, kde se v létě zabodávají hole turistů, si neodpočinou ani v zimě. Kronplatz totiž patří mezi nejvýznamnější zimní střediska a se svými desítkami kilometrů sjezdových a běžkařských tras špičkové úrovně se stal v posledních letech oblíbenou destinací pro lyžování v Itálii.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.