New Yorkem po mostech

New Yorkem po mostech
http://cargocollective.com/tiagobarros/Sky-Network-1

Ojedinělý projekt portugalského architekta Tiaga Barrosa nese název Sky Network (Nebeská síť). Jednou z jeho hlavních myšlenek je, že veřejný prostor by měl, stejně jako New York, růst vertikálně – tedy do výšky. Mosty a lávky by měli propojovat jednotlivé budovy a vytvářet tak úplně nový a netradiční prostor. Vizualizace projektu byla k vidění na výstavě v Muzeu města New York v rámci soutěže o neoriginální urbanistickou síť.

Konstrukce mostu

Mosty jsou tvořené nosnými sloupy a jejich konstrukce působí velice lehce. Zajímavě je řešené i osvětlení. LED světla by měla být umístěna jak na mostech, tak i na jejich spodních částech. Zatím není jasné, jestli se bude jednat pouze o pěší zónu nebo sem budou moci i cyklisté a jiné ekologické prostředky.

Passing Cloud

Tiago Barroso je známým architektem a jeho tvorba je velice ojedinělá a neotřelá. Někteří z vás možná budou znát dopravní prostředek budoucnosti, který navrhl. Jedná se v podstatě o mrak řízený větrem tzv. Passing Cloud (Plující oblak). Barroso je stoupencem hnutí slow design (slow movement) podporující kulturní posun směrem ke zpomalení životního tempa. Uvidíme, jestli se jeho nový projekt prosadí a bude zrealizován. Znamenalo by to nesporně velký posun v urbanistické architektuře.

Letenky : New York - Praha

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.