Jak a kdy koupit levně letenku do Thajska o Vánocích

Thajsko
Letuska.cz

Možná jste vždy snili o tom, že strávíte Vánoce jinak. Chcete vyměnit zasněžené smrčky za palmy a tradičního kapra s bramborovým salátem za výlet do exotiky? Můžete! Co třeba Thajsko? O Vánocích a Silvestru je v Thajsku pro Evropany ideální počasí.

Pokud chcete cestovat do Thajska o Vánocích, máme pro vás pár doporučení jak ušetřit. Základním předpokladem pohodové dovolené je, že zájezd nebo levné letenky Thajsko–Praha budete muset začít shánět hodně dlouho dopředu. Čekat na last minute se nevyplatí, poptávka je obrovská. "Letenky Thajsko? Doporučujeme začít je zařizovat dvanáct měsíců předem," radí prodejci z letenkového serveru Letuska.cz. Ale levné letenky můžete ulovit i půl roku dopředu.

Podobný nápad –
strávit sváteční dovolenou v jihovýchodní Asii totiž mají tisíce turistů z celého světa. A cena letenky do Thajska v období od druhé poloviny prosince do půlky ledna prudce stoupá. Obecně ale platí, že letět do Thajska o Vánocích je levnější než na Silvestra.

Roli hraje skvělé jídlo, exotické prostředí, příjemná a přátelská povaha Thajců. A počasí zhruba od listopadu do konce února je k pobytu v této budhistické zemi ideální počasí. I když se jako Středoevropané budete divit, jak je zdejší počasí nezvykle vlhké.

Thajci tradiční katolické Vánoce neslaví, ale v resortech, kde jsou zvyklí na turisty, se snaží zvykům
přizpůsobit a navodit i v nezvyklém prostředí vánoční a silvestrovskou atmosféru.

Vydejte se na ostrovy, Vánoce budou komornější

Připravte se ale na to, že v populárních thajských letoviscích – například Bangkoku, Pattaye, nebo Phuketu je na konci roku skutečně mumraj. Pokud máte raději soukromí a chcete oslavit Vánoce a Nový rok v komornějším duchu, pak si zajistěte ubytování na thajských ostrovech. Přes den se můžete koupat při třiceti stupních, v noci teplota klesá ke dvaceti. Letět můžete na trase Praha–Bangkok, Češi často létají i z Vídně. A kolik vlastně letenka do ráje stojí?

Když si do vyhledávače zadáte výraz „levné letenky Thajsko“, uvidíte, že cena se u jednotlivých prodejců mění každý den. Například na podzim 2013 stála zpáteční letenka z Prahy do Bangkoku zhruba od 12 tisíc korun.

Jak slaví Thajci začátek roku? Dárkovými koši a odpočítáváním

Podle webu Asmat.cz Thajci o Vánocích kupují svým blízkým dárkové koše a obdarovávají se navzájem. "Jsou neskutečně drahé a je v nich ledacos, ale nejvíce jakési malé skleničky. Původně jsm mysleli, že je to med. Po podrobnějším ohledání se z toho vyklubala chicken esence," popisuje autor průvodce po Thajsku.

I Silvestr má něco z domácí atmosféry. Jak znovu uvádí autor: "Populární je půlnoční odpočítávání. Děti, mladí i starší Thajci se sejdou na náměstích, děti nasadí svítící uši a popíjí se nealko."

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.