Využijte šanci a užijte si Vánoce bez shonu a stresu

Vánoční trhy - město Jena
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:ChristmasMarketJena.jpg

Nakoupit dárky pro drahou polovičku, děti a rodiče, napéct cukroví a přemluvit sebe i své okolí pro uspořádání každoročního vánočního úklidu, na který se nikdo z nás netěší. Do toho musíme samozřejmě ještě chodit do práce nebo do školy a západ slunce v půl páté večer na psychické pohodě také zrovna nepřidá. Taková je bohužel podoba Vánočních svátků v dnešní uspěchané době. Na webu vycestovat.cz jsme se tedy rozhodli pozvat vás někam, kde se můžete odreagovat a udělat si čas na sebe i na poklidnou vánoční atmosféru. Snad vám tento článek pomůže k tomu, abyste se na Vánoce opět dívali dětskýma očima, pro které je toto období naplněné magickým tajemnem, které prolíná vůně sladkého cukroví, svíček a spáleného jehličí.

Pokud vás úvodní odstavec přesvědčil, že Vánoce neprožíváte úplně podle svých představ a že byste si rádi oživili vzpomínky na krásné a tajemné Vánoce, vypravte se s námi strávit část adventu do Korutan. Provedeme vás po netradičních místech jižního Rakouska, kde je advent skutečnou událostí.

Adventní věnec ve Veldenu a Andělská pekárna

Advent ve Veldenu okouzlí návštěvníky obrovským adventním věncem, který má v průměru 25 metrů a osvětluje ho 80 000 světel. Najdete ho v romantické zátoce jezera Wörthersee poblíž nedalekého zámku. Na jezeře plavou také jesličky v životní velikosti a atmosféru dokresluje Andělská pekárna, Andělský poštovní úřad a můžete se projet Andělskou lodí Santa Lucia. Vydáte-li se navštívit Velden, můžete tyto zajímavosti vidět po všechny 4 adventní víkendy. Otevřeno je v pátek od 15:00 do 20:00 hodin a v sobotu a neděli od 11:00 do 20:00 hodin.

Kouzlo vánočních nákupů v Klagenfurtu

V Klagenfurtu se v době od 23. listopadu až 24. prosince promění náměstí Neuer Platz v jednu velkou adventní nákupní zónu. Zažijete zde stylovou atmosféru a atraktivní program pro všechny věkové kategorie. Otevřeno je zde po celý den v průběhu celého adventu a o skvělý zážitek se postará obrovský výběr nabízených výrobků a rakouská pohostinnost.

Nepropásněte Christmandlmarkt ve Villachu

Od 16. listopadu do 24. prosince se promění Villach na pohádkové vánoční město. Vystihnete-li správnou dobu, potkáte zde vánoční průvod pro nejmenší a vábivé vůně vás přimějí k nákupu nejrůznějších dobrot. Vánoční trh je skvěle vyzdobený, se světelnými girlandami v celém centru města a vánoční výzdobou se pyšní také zvonice farního kostela. Hlavnímu náměstí dominuje velký vánoční strom a výlohy obchodů jsou krásně a lákavě naaranžovány. Christmandlmarkt je otevřen pondělí – čtvrtek od 10:00 do 19:00 hod., v pátek a sobotu si můžete trh prohlédnout v době od 10:00 do 20:00 hod.

Vydáte-li se na víkend do jižního Rakouska na adventní trhy, máme pro vás jednu dobrou zprávu. Jelikož Korutany nejsou tak často v hledáčku českých turistů, ti se soustředí hlavně na adventní trhy ve Vídni, odreagujete se zde a zapomenete alespoň na chvilku na to, co jste všechno nestihli.

Nejlepší zájezdy do Rakouska

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.