Na dovolenou do Thajska

Na dovolenou do Thajska
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Promthep_Cape_04.jpg

Čas letních dovolených je už skoro tu. Pro ty z vás, kteří ještě stále hledají tu správnou destinaci pro strávení pohodové dovolené, máme skvělý tip! Thajsko, nabízející širokou škálu přímořských destinací. Užijte si ničím nerušenou dovolenou na pláži. Pokud preferujete aktivní odpočinek, můžete samozřejmě vyrazit poznávat místní jedinečnou přírodu a památky nebo vyzkoušet potápění. Thajské království se táhne po dlouhém pobřeží, a díky tomu můžete vybírat z velké nabídky míst. Dovolenou můžete strávit i na některém z mnoha ostrovů, které k Thajsku patří. Záleží jen na vás, co od dovolené očekáváte a kolik jste do ní ochotni investovat. Můžete bydlet v obyčejném bungalovu přímo na jedné z tichých krásných pláží nebo v luxusnějším a rušnějším resortu. Jednou z velkých výhod je, že thajské pláže nepatří žádnému soukromníkovi, a nemohou být tudíž vlastněny ani hotely. Volná místa tak najdete i před luxusními resorty a hotely.

Pattaya: noční život a čisté pláže

Východně od Bangkoku leží město Pattaya, jedno z nejnavštěvovanějších turistických center Thajska. Podél města se táhne známá pláž Pattaya Beach, kolem které je spousta restaurací, nákupních center a nočních klubů. Právě noční život a erotický průmysl je jedním z hlavních znaků města. I když se pláže nacházejí v těsné blízkosti města, jsou čisté a uklizené. Další známou pláží je Jomtien Beach, která je však především o víkendech dost přeplněná, neboť sem jezdí odpočívat obyvatelé Bangkoku. Podívat se můžete i na nedaleké Near Islands, kam patří: Ko Larn, Ko Sak či Ko Krok. Když vás omrzí ležení na pláži, máte možnost spousty jiných činností. Na všech ostrovech je široká nabídka vodních aktivit, jako je potápění nebo jízda na vodních lyžích.

Phuket

Dalším místem, které stojí za to v Thajsku navštívit, je ostrov Phuket. Leží v Adamanském moři v jihozápadním Thajsku a jeho nejznámější pláží je Patong Beach. Pokud však hledáte klid, zde ho nejspíš nenajdete. V jejím okolí je koncentrován noční život, bary, restaurace a množství mezinárodních firem. Přibližně patnáct kilometrů od Patong Beach se nachází Karon Beach, kterou ocení především rodiny s dětmi. Pláž je oddělena od rušných zón, hlavně pak od nočních barů. Pro surfaře je vhodná Kata Beach, která během období monzunů poskytuje ideální podmínky. Zasurfovat si můžete také na Suri Beach, která se však nachází v oblasti těch nejluxusnější a nejdražších resortů. Potkáte tu tedy především náročnější klientelu.

Party na ostrově Ko Pha Ngan

V Thajském zálivu se nachází ostrov Ko Pha Ngan, známí díky „Full moon party“ konající se na pláži Haad Rin Beach, která je tvořená celkem dvěma plážemi: Sunset beach a Sunrise Beach. „Full moon party“ je taneční festival, konající se každý měsíc při úplňku. Uslyšíte zde především elektronickou hudbu. Ostrov je též často vyhledávaným místem trempů, kteří se tu snaží vyhnout přeplněným turistickým resortům. Tak nečekejte a zařiďte si dovolenou v této krásné zemi! Pokud do Thajska vyrazíte, garantuji vám, že si ho zamilujete a ještě se tam několikrát vrátíte.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.