Do Žiliny nejenom za krásami města

Milovníci cestování samozřejmě nebrázdí jenom naši republiku, ale velmi často zavítají také k našim východním sousedům, tedy na Slovensko. I zde je řada oblastí, které mohou nadchnout jak svou přírodou, tak i historií. A jedním takovým místem je i Žilina.

V Žilině žije okolo 80 000 obyvatel. Město se může pyšnit poměrně velkým množstvím zajímavých památek. Dokonce jich je tolik, že většina turistů využije levné ubytování v Žilině, aby si mohli vše prohlédnout v klidu, v rámci několikadenního výletu. Ten ostatně doporučujeme i vám, jelikož zajímavých míst je spousta.

Co můžete navštívit?
Určitě je dobré začít historickými památkami, v rámci kterých jasně dominuje románský kostelík sv. Štěpána, který dokonce souvisí s první zmínkou o samotném městě. Další dominantou města je však i katedrála Nejsvětější Trojice, která se také pyšní tím, že v její těsné blízkosti najdeme i významnou Burianovu věž. Zavítat jako turisté ale musíte i na místní Mariánské náměstí. Jedná se o jedno z mála čtvercových náměstí, které se dochovalo ve výborném stavu, včetně unikátního podloubí. Pokud už na náměstí budete, nenechte si ujít ani návštěvu kostela Obrácení svatého Pavla. Mezi další zajímavosti ale patří i:
• Kostelík svatého Štěpána
• Bottův dům z 16. Století
• Kostel svaté Barbory

Užijte si i dokonalý komfort
Samozřejmě spolu s poznáváním souvisí i to, že byste si mněli užívat dokonalého komfortu. A to nejenom v rámci vaší turistické cesty, ale třeba i v rámci vaší cesty svatební. K tomu vám přijde vhod svatební hotel Žilina, který je pro všechny novomanžele ideální volbou. Stačí online rezervace a už vám nic nebrání v tom, přijet v požadovaný den a užít si příjemný pobyt spojený s hýčkáním, profesionálními službami samozřejmě s dokonalým odpočinkem, který dokonale odreaguje i vás samotné, stejně jako řadu dalších párů.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.