Města marockého království

Města marockého království
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Hassan_Tower.jpg

Poznejte krásu marockých měst, kde se setkává evropská kultura s tou arabskou a africkou. Udělejte si výlet do světa Orientu. Lákadlem mohou být i nízké ceny za dopravu a ubytování. Rabat, Casablanca, Fés i Marrákéš čekají na vaší návštěvu! Marocké království ležící na severozápadě Afriky je omýváno vodou Středozemního moře a Atlantského oceánu. Charakter země je z velké části ovlivňován pohořím Atlas a Saharou. Počasí i příroda se zde hodně liší, záleží, kde se nacházíte. Na pobřeží si užijete středomořské subtropické klima, ve vnitrozemí na vás čekají velké teplotní rozdíly. Ty nejextrémnější horka se nacházejí na Sahaře. Maroko, jehož historie sahá až do starověku, bylo a stále je dost ovlivňováno Evropou. Ve městech jsou patrné především prvky francouzské architektury. Na druhou stranu je však Maroko především islámskou kulturou. Téměř většina místních obyvatel se hlásí k sunnitským muslimům.

Do jakých měst se podívat?

Jelikož je doprava v Maroku poměrně levná, vyplatí se navštívit více různých míst. Velice zajímavé je procestovat místí města. Můžete si vybrat stará historická města, jako jsou Fès, Marrákeš, Meknes a Rabat nebo moderními průmyslová centra kam patří Casablanca, Tanger, Oujda a Agadir. Nejlepší je však města zkombinovat, cestovaní bude pestřejší a zábavnější. Není zde levná pouze doprava, ale i ubytování. Místní obyvatelé jsou příjemní a rádi vám poradí.

Rabat a jeho Hassanova věž

Na své cestě po Maroku byste určitě neměli vynechat jeho hlavní město Rabat. Toto královské město leží na pobřeží v ústí řeky Bou Regreg. I přesto, že je Rabat hlavním městem, co se důležitosti týče, je až na druhém místě. Nejvýznamnějším městem Maroka je totiž Casablanca. Rabat je sídlem mnoha ambasád a má i poměrně rozvinutý průmysl. Najdete tu mnoho historických památek, tou nejvýznamnější je Hassanova věž. Tento nedokončený minaret je součástí monumentální mešity, postavené za vlády Jakuba el-Mansúra. Dále bychom určitě měli zmínit mauzoleum Mohammeda V., pevnost Kasbah des Oudaias a starověké město Salé. To najdete na druhé straně řeky Bou Regreg.

Obchodní a hospodářské centrum království

Casablanca, jak již bylo zmíněno, je nejdůležitějším marockým městem. Žije zde největší počet obyvatel a právem je nazývána velkoměstem. Jen málokdo by dnes věřil, že ještě na začátku 19. století byla pouze malou vesničkou. Hlavním symbolem města je mešita Hassana II., ležící na skalnaté plošině na pobřeží Atlantského oceánu. V Casablance si budete připadat skoro jako v některém z Evropských měst. Nachází se zde i francouzské centrum Place Mohammed V. a katedrála Sacré Coeur, pojmenovaná po známé pařížské bazilice.

Expressem až do Marrákeš

Další zastávkou po marockém království by vám mohlo být město Marrákeš. I zde je velice vidět vliv francouzské kultury, místní široké bulváry nesou francouzské názvy. Díky své poloze je křižovatkou turistů a možná i díky tomu je jednou z nejnavštěvovanějších marockých destinací. Do Marrákeše můžete jet pohodlně rovnou z Casablancy místním vyhlášeným Marrákeš Expressem. Centrálním místem je zde náměstí Place Djeema el-Fna. Kromě stánků tu potkáte i řadu pouličních umělců.

Meknés a Fés

Posledním tipem na návštěvu je město Meknés a nedaleko ležící město Fés. Fés je poměrně hlučným městem dělícím se do čtyř čtvrtí. Jedna s nich, Fes el Bali, je dokonce součástí Světového dědictví UNESCO. Díky malým uličkám v této čtvrti nenarazíte na žádná auta. Oproti tomu v Meknés si užijete většího klidu a navštívit byste tu měli především rušné náměstí Place Hedim. V jeho zadní části se nachází muzeum Dar Jamai. Na náměstí se můžete dostat bránou Bab Mansour, která se může pyšnit titulem největší a nejkrásnější brána světa. Neváhejte a navštivte Maroko.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.