Mrznete v Čechách? Čeká vás dovolená v Maroku, nádherné počasí i památky.

Duny v Marocké poušti
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Dune_sunrise.jpg

Tunis, Turecko nebo Egypt, to je klišé. Prodlužte si léto v exotické destinaci nedaleko Kanárských ostrovů a to i za polovinu ceny této vyhledávané destinace.

Navštivte bez obav Maroko!

Cestovní kanceláře nabízejí především destinaci Agadir, která je vhodná pro ty, kteří dávají přednost moderním letoviskům s komfortními hotely a dlouhými písečnými plážemi omývanými atlantským oceánem. Je to nejvyhledávanější turistické místo země. Průměrná teplota tu ani v zimě neklesne pod 20°C.

Úplně jiné je „červené“ královské město Marrakéš, kde si plnými doušky vychutnáte berberskoarabskou kulturu včetně jednoho z největších afrických trhů (súky) a náměstí Djemaa El Fna, které je plné herců, lidových vypravěčů, zaklínačů hadů, prodavačů vody či vykladačů budoucnosti. Jedinou nevýhodou je, že se Marrakéš nachází ve vnitrozemí. Koupání vám ale poskytne největší marocký aquapark, který se právě v této lokalitě nachází. Čeká v něm na vás 10 bazénů o celkové rozloze 5000 m2, líná řeka, 2 bazény s mořskými vlnami a další atrakce. Právě tato lokalita je pro zimní návštěvu jako stvořená, protože průměrné teploty se tu v létě pohybují okolo 38°C.

Navštívíte li Maroko, vyzkoušejte fakultativní výlety

Každá cestovní kancelář má připraveny fakultativní výlety, které si právě v tomto období, kdy už největší vedra pominula, nejvíce užijete. Navštívit můžete právě zmíněnou Marrakéš, vesničky v pohoří Atlas (v městečku Querzazate se nacházejí dva filmové ateliéry, ve kterých se natáčely filmy jako Gladiátor, Ježíš Nazaretský), ale vynechat byste neměli ani Španělské enklávy Ceuta a Melilla, cíl mnoha afrických nelegálních emigrantů, před kterými jsou tato města chráněna vysokými ploty. Maroko to jsou také kasby, staré opevněné a stále obydlené vesnice a poušť. Ve větších městech narazíte na tzv. mellah, židovské čtvrti. Židé žijí v Maroku po bohu berberů a arabů v naprosté harmonii. Během druhé světové války, kdy byli maročtí židé před hitlerovským režimem v bezpečí, se země stala průchozím místem pro útěky do Kanady a USA. Po válce mnoho marockých židů odešlo do Izraele.

Pokud jste duší dobrodruzi, můžete se vydat prozkoumávat Maroko na vlastní pěst, připravte se ale na nápor oficiálních i neoficiálních průvodců, neustálé zdlouhavé smlouvání a ani na hromadnou dopravu se nelze tak úplně spolehnout. O váš zájem se bude přetahovat hned několik prodejců jízdenek a před odjezdem mohou ve městech uličkou procházet žebráci. Také s angličtinou u řidičů autobusu moc nepochodíte. Výhodou je znalost francouzštiny.

Ať už jste se rozhodli pro pohodlí, které poskytuje zájezd organizovaný cestovní kanceláří, nebo se do Maroka chystáte vydat na vlastní pěst, určitě byste měli ochutnat tradiční kuskus, který se připravuje na mnoho způsobů, přičemž základní surovinou je krupice. Překvapit vás mohou neobvyklé kombinace masa, ovoce a ořechů. Samozřejmostí je také mátový čaj, ale ve městech můžete potkat i obchodníky, kteří vám přímo na ulici vymačkají do sklenky čerstvou pomerančovou šťávu. 

Aktuální nabídka last minute zde.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.