Anketa
Kam letos vycestujete?:

Afrika

Netradiční dovolená v Maroku - last minute zájezd bez Čechů na každém rohu

Vybíráte zájezdy na last minute? Potom patříte mezi 40% Čechů, kteří vybírají dovolenou na poslední chvíli. Většina lidí volí last minute v nejprodávanějších destinacích jako je Egypt, Turecko nebo Chorvatsko. Vyhnout se davům krajanů můžete volbou méně tradiční destinace. Čechy zatím nedoceněné jsou zájezdy do Maroka. Přitom Maroko má rozhodně co nabídnout a cenově je srovnatelné s nejprodávanějšími destinacemi. Vyzkoušejte tedy Maroko.

Jak vypadá černá perla afriky - dovolená s řadou ocenění

Keňa získala v prestižním hlasování cestovních kanceláří World Trevel Adwards první místo a potvrdila tím roli favorita pro dovolenou na africkém kontinentě. Podle názorů odborné veřejnosti předčí dovolená v Keni i oblíbené destinace jako je Egypt, Maroko nebo Jižní Afrika, která se na prvním místě v žebříčku udržela čtyři roky. Cestovní kanceláře z celého světa potvrdily, že v Keňské republice se není potřeba obávat o bezpečnost a je možné si užít cestování po celosvětově proslulých národních parcích.

Exotická svatba na Mauriciu je ta pravá romantika

Máme pro Vás tip na svatební cestu - Labutí ostrov - tak pojmenovali tuto perlu Indického oceánu Portugalci v 16.stol. a Mauritius je stále tak půvabný a romantický jako tehdy. Pokud právě uvažujete, jakou destinaci vybrat pro své líbánky, exotický ostrov Mauricius je připraven vás během prvních společných dní rozmazlovat a hýčkat.

Mrznete v Čechách? Čeká vás dovolená v Maroku, nádherné počasí i památky.

Tunis, Turecko nebo Egypt, to je klišé. Prodlužte si léto v exotické destinaci nedaleko Kanárských ostrovů a to i za polovinu ceny této vyhledávané destinace.

Navštivte bez obav Maroko!

Cestovní kanceláře nabízejí především destinaci Agadir, která je vhodná pro ty, kteří dávají přednost moderním letoviskům s komfortními hotely a dlouhými písečnými plážemi omývanými atlantským oceánem. Je to nejvyhledávanější turistické místo země. Průměrná teplota tu ani v zimě neklesne pod 20°C.

Kapverdské ostrovy? Dovolená NO STRESS a celoročně skvělé počasí.

Pomalu ale jistě se nám blíží svátky klidu a pohody a s nimi ne příliš klidné období nákupního šílenství a domácího úklidu. Co na to letos jít jinak a strávit je na místě, které vás zve k návštěvě pod sloganem NO STRESS! Ať už byste si sem jeli jen odpočinout nebo rovnou strávit svátky, určitě nešlápnete vedle.

Města marockého království

Poznejte krásu marockých měst, kde se setkává evropská kultura s tou arabskou a africkou. Udělejte si výlet do světa Orientu. Lákadlem mohou být i nízké ceny za dopravu a ubytování. Rabat, Casablanca, Fés i Marrákéš čekají na vaší návštěvu!

Potápění v Egyptě: Tři nejlepší destinace

Potápění je droga, říkají ti, kteří jej zkusili. Tato líbivá prázdninová aktivita láká stále více cestovatelů. Pokud se na dovolené závistivě ohlížíte za muži a ženami v neoprenech, překonejte obavy a zkuste si to také. Ideální místo pro potápěče-začátečníky je Egypt.

Ochutnejte výtečnou africkou kuchyni!

Ochutnat pečínku z antilopy, opice či z krokodýla? Ano, i to se může návštěvníkovi Afriky poštěstit. Ale mnohem častěji se bude setkávat s pokrmy, jejichž komponenty pocházejí z docela jiného světadílu. Druhý největší kontinent Země si kolonizátoři začali rozdělovat už v 16. století. S nimi do zemí proudily i jejich stravovací návyky, nové plodiny a technologie. To vše – smíšeno s tuzemskými surovinami – dalo základ současné africké gastronomii.

Káhira - Prozkoumejte město plné vzácných skvostů!

Město plné kontrastů. To je Káhira. Romantická turistická destinace ležící na Nilu poutá pozornost svých návštěvníků svou historií, malovanými fasádami, faraónskými a arabskými kulturními skvosty. Na druhou stranu je to metropole s moderními mrakodrapy a betonovými paneláky. Město bohatství a zároveň bídy. Míříte-li na dovolenou do Egypta, nezapomeňte důkladně prozkoumat jeho hlavní město, rozhodně nebudete litovat!

Za zlatavými plážemi a dobrodružstvím do Mosambiku

Hledáte místo s bělostnými prohřátými plážemi pro letošní dovolenou? Vydejte se do Mosambiku. Jeho pláže můžou směle konkurovat těm na nedalekých Seychelách nebo Maledivách. Navíc mají tu výhodu, že sem zatím neproudí davy turistů, jak je tomu ve vyhlášených turistických rájích. Zájemcům země nad to nabízí nezapomenutelné zážitky z výletů do pravé džungle.