Zřiďte si cestovní pojištění před cestou za zimními radovánkami

Vyrážíte na zimní dovolenou? Pak nesmíte zapomenout na pár důležitých věcí a jednou z nich je i cestovní pojištění do zahraničí. Ptáte se, zda je to nutné, když budete v zahraničí třeba jen pár dní a navíc jedete do některé ze zemí EU?

Evropský průkaz zdravotního pojištění EHIC sice ve většině zemí EU platí, ale pokryje jen některé náklady. Téměř vždy je zapotřebí hradit spoluúčast. Zimní dovolená bývá spojena se sporty a s nejrůznějšími riziky. Vždyť stačí uklouznout na ledu a úraz je na světě. A co teprve, když lyžujete, jezdíte na snowboardu, běžkujete nebo dokonce provozujete extrémní sporty? Nemůžete spoléhat na to, že se nic nestane. Možná ne, ale pokud ano, zimní dovolená se může proměnit v horor. Nejčastěji lidé vyrážejí do alpských středisek. Kompletní ošetření zlomeniny bez cestovního pojištění vás může vyjít až na 400 000 Kč!

Pokud si zřídíte na dobu dovolené cestovní pojištění, uvidíte, že budete hned klidnější. Vždyť něco se může stát nejen při lyžování, ale i při cestě na dovolenou. Někdy dokonce stačí bolavý zub, který je nutno ošetřit ihned. K nejčastějším zdravotním potížím, které se v zahraničí na zimní dovolené řeší, patří podle statistik úrazy, zažívací potíže, onemocnění dýchacích cest a kardiovaskulární potíže. Mnohdy je potřeba převoz do nemocnice vrtulníkem, operace, a následný převoz pacienta do ČR. Náklady velmi rychle narůstají a jde o astronomické částky.

V rámci cestovního pojištění do zahraničí máte zahrnutou i asistenční službu. Ta se v zahraničí může opravdu hodit. V dobré pojistce je zahrnuto i pojištění odpovědnosti za škodu. Tento typ pojistných událostí je v zimě častější než v létě. Stačí chvíle nepozornosti na sjezdovce, a můžete nedopatřením způsobit druhému člověku úraz. Bez pochybení byste tuto dovolenou mohli splácet celý život.

Cestovní pojištění vás vyjde na několik desítek korun denně, takže ve srovnání s ostatními výdaji jde o zanedbatelnou položku. Ušetřit vám může tisíce, desetitisíce a dokonce statisíce korun, když vezmeme v úvahu ty nejhorší scénáře. Vydat se na dovolenou bez pojistky je vyloženě hazard. Pokud hodláte provozovat extrémní sporty, nemusí je každá pojistka pokrýt. Proto se u své pojišťovny vždy zajímejte, co je v pojistce zahrnuto, které sportovní aktivity jsou brány jako běžné, a které už jako extrémní.

Pokud vyrážíte na cestu autem, zkontrolujte, zda máte v pořádku povinné ručení a pojistěte se na cestu do zahraničí. Kde si výhodné cestovní pojištění zařídit? Na srovnávači TopSrovnani.cz si můžete porovnat jednotlivé nabídky a vybrat si tu nejvhodnější pro vás v dané situaci.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.