Kam letos pojedeme na dovolenou?

Černé moře
Evgord / wikipedia.org

Stejně jako oblečení i dovolené a místa, kde trávíme své volno, podléhají trendům. V minulém roce zaznamenali cestovní kanceláře významný posun v tom, kam jezdíme na dovolenou. Letos tuto hranici posuneme jistě ještě dále. Již to nebude tak, že celé Česko odjede v Srpnu do Chorvatska. Kam pojedeme? Na to se podíváme v tomto článku.

Co Čechy ovlivňuje při výběru dovolené

Jedním z hlavních důvodů, je samozřejmě cena. Jen málokdo si totiž může dovolit, vzít celou rodinu na dovolenou a nešetřit na destinaci nebo typu ubytování.

Doporučení známých a příbuzných je také silným argumentem. Prostě, kde se líbí ostatním, mělo by se líbit i nám. Bohužel ne vždy to tak dopadne J.

Exotika! Stále častěji saháme po destinacích, kde bychom dříve dovolenou trávit určitě nechtěli. Chceme prostě zažít něco nového, a to je v pořádku.

Jaké destinace splňují naše kritéria

Statistiku stoupající návštěvnosti vede díky poměru nízké ceny, nádechu exotiky (něčeho nového) a doporučení známých Bulharsko a Maďarsko. Z jižnějších lokalit si pak polepšili země Turecko a Egypt, které konkurují především cenou a doporučením známých.Celou statistiku najdete zde.

Které země si pohoršili

Dříve klasické destinace nás již netáhnou. Ačkoliv si Chorvatsko ještě podrželo svou pozici v počtu českých dovolenkářů, další typické lokality jako Španělsko, Itálie ale i Francie se v počtu návštěvníků výrazně propadli.

Pokud dokáže Španělsko pružně zareagovat, můžeme očekávat skutečně zajímavé ceny zájezdů do Španělska.

Přejeme, ať se Vám dovolená vydaří a je úplně jedno, kam se chystáte vyrazit. V případě, že byste měli trápení a nemohli si dovolenou dovolit, zkuste>> dovolenou na splátky bez navýšení. Neplatíte žádný úrok, pouze si placení rozdělíte J.

P.S. Pošlete nám pěknou fotku na náš Facebook

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.