Češi na dovolené milují 2 typy sportů, na něco ale zapomínají

zasněžené Alpy
friedrich, wikipedia.org

Stále více lidí chce trávit dovolenou netradičním způsobem. A netýká se to jen destinace, kterou si vybíráme. Mění se i čas dovolených a činnosti, které na dovolené děláme. I Češi již znají cestování mimo sezonu a na dovolené nechtějí jen ležet na pláži. S tím, jak rozšiřují počet aktivit na dovolené, rostou i rizika spojená s adrenalinem, který si přitom dopřávají.

Lyžování na zasněžených pláních

Češi lyžování milují. Na lyže vyrazí každý rok asi 1,5 milionu Čechů. Z toho 0,5 milionu jezdí lyžovat do zahraničí. I lyžování má své trendy. Zatímco dříve jsme využívali hlavně naše destinace v Krkonoších a na Šumavě, současné trendy lákají k lyžování ve Francouzských alpách nebo v Rakousku. Tam si dopřáváme klasické lyžování na sjezdovkách, ale i noční lyžování, ježdění na ledovci a další adrenalinové sporty.

Blízkost rakouských hranic lyžaře často přiměje k tomu myslet si, že nepotřebují cestovní pojištění do zahraničí. Rakousko je přitom na předních místech v počtu úrazů. Rakušané se našim trendům přizpůsobili a na rostoucí počet zranění zareagovali otvíráním sportovních klinik. Na těchto klinikách dostanete prvotřídní ošetření za tomu odpovídající cenu. Při cestování do Rakouska na vlastní pěst je nesmyslné myslet si, že v případě úrazu si ze sjezdovky dojedete pro ošetření do České republiky. Myslete na to! Sjednat si cestovní pojištění můžete od desítek korun za den.

Sjednejte si cestovní pojištění online.

Vysokohorská turistika – hlavní viník zlomených nohou

Alpy, Dolomity, Tatry nebo Šumava a Krkonoše jsou jedny z nejnavštěvovanějších horských lokalit, které Češi navštěvují. Horská turistika je zdánlivě bezpečný a klidný sport. Vymknutými kotníky se to tu ale jenom hemží. Nejvíce zraněných je mezi skupinami mladých lidí, kteří se při chození v náročném terénu hecují a zbytečně riskují zranění. Na lepší vybavení, pořádné boty, nebo třeba helmu Češi zatím příliš nemyslí. Samostatnou kategorií je pak lezení po skalách. Tam jsou čeští turisté naštěstí opatrnější a tak je úrazů méně. Chození po skalách je nádherný rekreační sport, pokud ale vynecháte pojištění z vašeho seznamu „co si sebou zabalit“, může se takový výlet stát velmi drahou dovolenou za cenu, za kterou byste si mohli dovolit i velmi luxusní zájezd.

Sjednat si cestovní pojištění se může vyplatit nejen při cestě do zahraničí, ale i pro cestování po České republice. Pokud kupujete zájezd jako kompletní balíček, pojištění již bývá v ceně zájezdu zahrnuto. Je potřeba si však dávat pozor na výši plnění. Doporučená výše plnění je 1,5 milionů korun a taková výše nebývá vždy u zakoupeného zájezdu poskytnuta. Pak je vhodné uvažovat nad připojištěním.

Když vyrážíte na vlastní pěst, mělo by být cestovní pojištění samozřejmostí. Pokud patříte mezi ty, kteří se o cestování rozhodují impulsivně, využívejte možnost sjednat si cestovní pojištění online.

 Mezi další možnosti pak patří využívání kreditních karet, které nabízejí výhodné cestovní připojištění.

Jestli chcete za dovolenou ušetřit, šetřete na správném místě. Protože levná dovolená bez cestovního pojištění se vám může nepříjemně prodražit.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.