Za dobrodružstvím do Kamerunu!

Chystáte- li se objevit charakter Afriky, vydejte se do Kamerunu. O této zemi můžeme totiž směle prohlásit, že je vskutku pestrobarevná a přináší ochutnávku z celého kontinentu. K dobrodružným výpravám tady lákají hory, tropická džungle, savana, čisté pláže nebo výlet za gorilami.

Rozmanitý Kamerun

Každý region je trochu jiný, a to z pohledu klimatu, etnického složení či jiného charakteru přírody. Horký a vlhký jih s deštnými lesy nepopiratelně náleží k rovníkové Africe. Naopak severu můžeme připsat subtropické podnebí. Minimální vlhko, větší horko, pralesy střídá savana s pasoucím se dobytkem a s malými políčky. Všude je prach, který se sem dostává hlavně v zimě s větrem vanoucím z blízké Sahary.

Kam se vydat po příletu?

Vaše cesty do této země pravděpodobně započnou příletem do největšího kamerunského města Doualy. Odtud je možno vydat se do oblíbeného Melongu. Cestou můžete zavítat na ochutnávku sezónního tropického ovoce v Penji, kde se nacházejí ovocné plantáže a květinové zahrady. Další zastávkou můžou být vodopády Ekom, u nichž byl natáčen Tarzan. Narazíte také na kráterová jezera Twin Lakes.

Krása přírody a místní historie

Chcete-li se vydat do hor s kráterovými jezírky a vodopády, dobrým výchozím bodem bude Bamenda. Nedaleko odtud se nachází také Bafutu. Zde je možno navštívit jeden z nejstarších královských paláců Kamerunu. Jako průvodkyně se Vám představí jedna z králových manželek z kmene Tikar.

Nenechte si ujít výpravu za gorilami!

Lákadlem pro turisty jsou výpravy za gorilami, zejména na jihozápadě země. Vedeni průvodcem se často dostanete až na vrcholky hor vystupujích z kupole mračen. A pokud se Vám podaří gorily vystopovat, připravíte si nezapomenutelný životní zážitek. Zavítat byste měli do pralesního národního parku Korup nebo se můžete vydat za antilopami, žirafami, slony a lvy do parku Waza.

Dopřejte si odpočinek v kouzelném Kribi

Odpočinek po cestách plných dobrodružství najdete v Kribi - malém kamarunském ráji. Užijete si zde krásných, klidných pláží obklopených palmami, půvabný pohlede na oceán a ohromující vodopády řeky Lobe, které z 20ti metrové výšky padají rovnou do moře. A budete-li chtít, v nedaleké vesničce se můžete seznámit s tradičním životem Pygmejů.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.