Za australskými nej do Queenslandu

Největší písečný ostrov na světě, národní parky, Velký bariérový útes - toto jsou hlavní symboly státu Queensland na východním pobřeží Austrálie. V této části Austrálie si zajisté každý najde to své. Místní kolorit vás udiví svou pestrostí.

Koupání se žraloky u Velkého bariérového útesu

V Queenslandu nalezneme hned několik australských skvostů. Prvním z nich je Velký bariérový útes. S délkou téměř 2000 km je nejdelším korálovým útvarem na světě a patří tak k předním exotickým krásám přírody. Útes se vyznačuje vysokou biodiverziou. Ve spojení s křišťálové čistou vodou vyzývá návštěvníky k potápění. Ve vodě narazíte na atrakce jako oranžové klauny, ale hlavně na žraloky. Místní osmimetroví žraloci obrovští jsou sice největšími žraloky na světě, ale nejsou nebezpeční. Živí se pouze planktonem. Není tedy potřeba panikařit, ba naopak, užijte si tento nevšední zážitek naplno.

Největší písečný ostrov Fraser Island

Dalším australským nej nacházejícím se v Queenslandu je Fraser Island patřící do Great Sandy Nationalpark a do seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o největší písečný ostrov na světě. Ve středu ostrova se rozprostírá deštný les a kolem sta sladkovodních jezírek, jejichž voda má být jedna z nejčistších na světě. Třeba tady narazíte na pobíhající poslední čistokrevné divoké psy Dingo. Jelikož jejich populace čítá posledních 150 kusů, je jiným psům vstup na ostrov zakázán. Mangrovníkové porosty s krokodýly můžete zase obdivovat v národním parku Rusell River.

Za kulturou do Brisbane a do australského Maiami - do Gold Coast

Až se budete chtít vrátit zpátky do městského prostředí a užít si atmosféry dynamického, pulzujícího světa, vydejte se do hlavního města Brisbane nebo do Gold Coast. Brisbane je pověstné pro dobré jídlo, příjemné nakupování, umění, zábavní a sportovní vyžití a volnomyšlenkářství lákající tvůrčí umělce. Gold Coast je přezdíváno “australské Miami”. Vyznačuje se totiž bujarým nočním životem, přitažlivými písečnými plážemi a možnostmi věnovat se skysurfingu, potápění a surfování, na rozdíl od skutečného Maiami ovšem bez obav z kousajících žraloků.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.