Za surfingem do Austrálie

Za surfingem do Austrálie
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bells-Beach-View.jpg

Austrálie je země dlouhých písečných pláží, slunce, moře a jedinečné fauny a flóry. Kdo jede do Austrálie a nepotká klokana či si nezasurfuje, jako by nebyl. Kam však za místními vlnami vyrazit? Máte opravdu široký výběr. Ne nadarmo byla Austrálie vyhlášena nejšťastnější zemí světa.

Bells Beach

Austrálie s přibližným počtem 22 miliónů obyvatel je po dlouhou dobu vyhledávaným místem surfařů z celého světa. Na své si zde přijdou profesionálové ale i úplní začátečníci. Nejznámější surfařskou pláží je Bells Beach, nacházející se na Great Ocean Road, která byla vyhlášena jednou z deseti nejkrásnějších cest po pobřeží na světě. Great Ocean Road patří mezi australské národní bohatství a je dlouhá neuvěřitelných 143 kilometrů. Mezi nejkrásnější místa cesty patří uskupení Dvanáct apoštolů (Twelve Apostles), Loch Ard Gorge nebo London Arch. Samotná pláž se nachází pouhou 1,5h cesty od Melbourne a každoročně se zde koná světově nejstarší surfařský závod - Rip Curl Pro Surf & Music Festival.

Surfování a studium

V poslední době se velice rozšířil počet zahraničních studentů v Austrálii. Není se čemu divit! Studenti mohou kombinovat studium, práci, cestování a ještě se seznámit se spoustou nových lidí. Jedinečná fauna a flóra, která se nenachází jinde na světě, je velkým lákadlem pro mladé cestovatele. Surfovat můžete v Austrálii i při studiu a práci. Mnoho pláží je položeno v přímé blízkosti velkých měst a někdy i v nich. Za prací a surfingem můžete vyrazit na Sunshine Coast ležící severně od Brisbane. Jedná se o turistickou a rychle se rozvíjející oblast, kde seženete práci především v oblasti turistického ruchu. Hlavními centry jsou města Noosa a Caloundra. Dalším plážovým letoviskem je Gold Coast s 35 kilometrovou pláží. Pracovní nabídky tu seženete především v jarních měsících (hotely, restaurace, zábavní parky). Mezi Brisbane a Sydney leží městečko Coffs Harbour, zaujme především nadšence do adrenalinových sportů. Práci zde najdete nejen v cestovním ruchu, ale též v zemědělství. S hledáním práce a školy v Austrálii vám v současné době pomůže řada jazykových agentur. Více informací najdete např. zde: www.australie-studium.cz.

Austrálie - nejšťastnější země světa

Austrálie se podle posledních průzkumů OECD stala nejšťastnější zemí světa. V žebříčku tak přeskočila například Norsko a Spojené státy. Tento průzkum se provádí každoročně na základě kritérií jako je příjem, zaměstnanost, zdraví či životní prostředí. Nemůžeme se tedy divit, že zájem o Austrálii, jako místo příjemného žití, stále roste. Tak nečekejte a vyražte tuto jedinečnou zemi poznat!

 

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.