Anketa
Kam letos vycestujete?:

dovolená v Izraeli

Chystáte-li se na dovolenou v Izraeli, na cestování do této destinace je nejlepší jarní nebo podzimní období. Dovolená v Izraeli je v této době naprosto perfektní a užijete si skvělé počasí při návštěvě nejznámějších památek Izraele. Návštěva Izraele není určená jen pro milovníky památek. V Izraeli jsou také místa vhodná pro potápění v moři nebo lenošení na pláži. Absolutním hitem dovolených jsou pak plavby na luxusních lodích, kdy po dobu plavby navštívíte nejen Izrael, ale i Egypt a další státy a ostrovy. Dovolená v Izraeli je tedy vhodná pro všechny, kdo mají rádi památky, slunečné počasí, teplé moře a zajímavou kulturu. Vydejte se s námi na místa, kde započali největší změny v dějinách a mísí se zde kultury celého světa.

Praktické informace pokud vás láká dovolená v Izraeli

O tom, co byste při návštěvě Izraele neměli vynechat, jste si už přečetli v předchozích článcích. Co ale chybí, jsou přehledné praktické informace, které při cestě do Svaté země jistě využijete.

Putování po Svatém městě! 2. část

V minulém článku jsme prošli muslimskou část Jeruzaléma a památky na jeho nejposvátnějším místě - na Chrámovém pahorku. Podívejme se nyní na další tři čtvrti posvátného města.

Putování po Svatém městě. 1. část

Izrael je Svatým městem pro křesťany, židy i muslimy. V historii snad není jiného města, o které by se bojovalo tak usilovně a s takovým zápalem. Kdo by také nebojoval do posledních sil za symbol své víry.

Objevte krásy Svaté země! 3. díl

V předchozích dvou dílech jsme spolu prošli Nazaretem, Jerichem, Betlémem, Caesareou a Jaffou - dnešním Tel Avivem. Poutavá místa Izraele jsme však ještě zdaleka nevyčerpali. Pro milovníky oblasti Blízkého východu, multikulturních zážitků a historie dnes přinášíme další skvosty tohoto území.

Objevte krásy země zaslíbené! 2. díl

V předchozím článku jsme vám přiblížili zajímavosti biblických měst Nazaretu a Jericha. Pojďme se spolu podívat na další nejatraktivnější historická centra Izraele, která každoročně přilákají tisíce návštěvníků.

Objevte krásy země zaslíbené! 1. díl

Pro židy je zemí zaslíbenou, pro křesťany je místem, kde se psal počátek jejich víry, muslimové jej uznávají jako působiště svých nejvýznačnějších proroků. Izrael je křižovatkou několika světových náboženství a filozofických proudů. Křesťané, židé i muslimové jej označují za Svatou Zemi. Po staletí byli schopni o toto území vést války. Díky své skvělé strategické poloze místa spojujícího tři kontinenty - Evropu, Asii a Afriku, od pradávna byl a stále je zemí neustálých mocenských potyček. Odvěký zájem o oblast svaté země dokumentují i nesčetné památky s historií sahající až devět tisíc let zpátky. Pojďme se na některé z nich podívat.