Anketa
Kam letos vycestujete?:

dovolena Izrael

Izrael je místem, kde na Vás čeká nádherná dovolená. Počasí na cestování po Izraeli je nevhodnější na jaře a na podzim. Méně příjemná je pak návštěva Izraele v zimě a v létě se dovolená v Izraeli spíše nedoporučuje a to kvůli tropickým teplotám. Izrael je místem, kde se střetává mnoho kultur a dovolená v této lokalitě je přímo povinností pro každého, kdo opravdu obdivuje památky. Obyvatelé Izraele mají k návštěvníkům vřelý vztah a tak se nemusíte bát navštívit nejznámější Izraelské destinace. Pokud se chystáte pořídit zájezd do Izraele, přečtěte si níže také zajímavé cestopisy, které vás provedou nejznámějšími památkami a připraví vás na cestu na toto krásné místo.

Praktické informace pokud vás láká dovolená v Izraeli

O tom, co byste při návštěvě Izraele neměli vynechat, jste si už přečetli v předchozích článcích. Co ale chybí, jsou přehledné praktické informace, které při cestě do Svaté země jistě využijete.

Putování po Svatém městě! 2. část

V minulém článku jsme prošli muslimskou část Jeruzaléma a památky na jeho nejposvátnějším místě - na Chrámovém pahorku. Podívejme se nyní na další tři čtvrti posvátného města.

Putování po Svatém městě. 1. část

Izrael je Svatým městem pro křesťany, židy i muslimy. V historii snad není jiného města, o které by se bojovalo tak usilovně a s takovým zápalem. Kdo by také nebojoval do posledních sil za symbol své víry.

Objevte krásy Svaté země! 3. díl

V předchozích dvou dílech jsme spolu prošli Nazaretem, Jerichem, Betlémem, Caesareou a Jaffou - dnešním Tel Avivem. Poutavá místa Izraele jsme však ještě zdaleka nevyčerpali. Pro milovníky oblasti Blízkého východu, multikulturních zážitků a historie dnes přinášíme další skvosty tohoto území.

Objevte krásy země zaslíbené! 2. díl

V předchozím článku jsme vám přiblížili zajímavosti biblických měst Nazaretu a Jericha. Pojďme se spolu podívat na další nejatraktivnější historická centra Izraele, která každoročně přilákají tisíce návštěvníků.

Objevte krásy země zaslíbené! 1. díl

Pro židy je zemí zaslíbenou, pro křesťany je místem, kde se psal počátek jejich víry, muslimové jej uznávají jako působiště svých nejvýznačnějších proroků. Izrael je křižovatkou několika světových náboženství a filozofických proudů. Křesťané, židé i muslimové jej označují za Svatou Zemi. Po staletí byli schopni o toto území vést války. Díky své skvělé strategické poloze místa spojujícího tři kontinenty - Evropu, Asii a Afriku, od pradávna byl a stále je zemí neustálých mocenských potyček. Odvěký zájem o oblast svaté země dokumentují i nesčetné památky s historií sahající až devět tisíc let zpátky. Pojďme se na některé z nich podívat.