Království Tonga - ráj na Přátelských ostrovech!

Milujete exotiku, ale zároveň netoužíte po rušných destinacích přeplněných turisty a turistickými zařízeními? Zvažte dovolenou na ostrovech království Tonga. Ostrovy Přátelství, jak je pojmenoval při svém objevení James Cook, totiž nabízejí romantické zážitky, nejstarší památky celé Polynésie, jedinečné přírodní poklady, ale především ničím nerušený tichomořský klid a pohodu! Podívejte se s námi na lákadla této kouzelné destinace.

Poutavá historie království Tonga

Království Tonga naleznete na stejnojmenném soustroví v jihozápadní části Tichého oceánu. Skládá se z přibližně 170 ostrovů, z nichž 45 je obydlených. Leží východně od Fidži a západně od Cookových ostrovů. Souostroví objevil v roce 1773 britský námořník James Cook. Díky britské pomoci první král George Tupou I. sjednotil ostrovní kmeny a roku 1875 prohlásil celou oblast za konstituční monarchii. Ve 20. století se království stalo britským protektorátem. V roce 1970 získala Tonga nezávislost a v podstatě totožný původní vládní systém z roku 1875 zůstává dodnes nezměněn.

Malebné hlavní město Nuku´alofa na Tongata

Soustroví lze rozdělit do tří hlavních oblastí. Od severu k jihu se rozkládají ostrovní skupiny Vava´u, Ha´apai a Tongatapu. Na Tongatapu se rozkládá hlavní město království a jedno z nejkrásnějších tichomořských měst - Nuku´alofa. Objevíte zde dva impozantní chrámy - baziliku sv. Antonína z Paduy a katedrálu Panny Marie. Turistickým lákadlem je také místní tržiště Tamalahu Market, kde pořídíte zajímavé tradiční rukodělné výrobky, například tradiční tkaniny “tapa” - netkané látky vyráběné z lýka stromů.

Ha´amonga ´a Maui Trilithon - polynéský Stonehenge

Pokud jste milovníky historie, vydejte se do východní části ostrova. Zde naleznete mnoho archeologických památek. Nejznámější z nich jsou “langi” - kamenné hrobky a mohyly náčelníků jednotlivých kmenů. Nachází se zde i národní historická památka z 11. století Ha´amonga ´a Maui Trilithon. Jde o kamennou stavbu z obřích korálových kusů podobnou Stonehenge a stejně jako Stonehenge sloužící jako kultovní místo zaměřené na letní slunovrat.

Tonga - neporušený kus ráje

Ostrovy nabízejí svým návštěvníkům i klenoty jiného charakteru. Pokud hledáte klidný kus ráje, jste zde na pravém místě. Na neporušenou přírodu hrdě odkazují pralesy, pláže i korálové útesy. Obdivovat můžete roztodivné ptactvo, největší netopýry na světě - tzv. létající lišky, nebo velryby. Navštívit můžete mnoho přírodních rezervací a parků, například Tongan Wildlife Centre Bird Park, korály chránící Ha´atafu Beach Reserve, Eua National Park a Eua Plantation Forest. Na Mapua´a´Vaca Blowholes uvidíte gejzíry tryskající do výše 30 metrů. Máte-li rádi šnorchlování, potápění, jachting, surfing či trekking, pak si dovolenou v tomto království nepochybně užijete.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.