Co podniknout na Novém Zélandu? Nejkrásnější tipy na výlety po ostrovech

Vyrážíte na Nový Zéland a nevíte, která místa byste měli upřednostnit a navštívit? V následujícím textu vám přinášíme tipy na výlety za neopomenutelnými skvosty této čarovně krásné země. Volbu můžete začít už výběrem samotného ostrova. Každý ostrov je totiž naprosto odlišný a zvolit si můžete už jen podle toho, jaký typ krajiny se vám líbí více. Rozhodnete se pro zasněžené vrcholky hor nebo sopkami a tropickou přírodou.

Vydejte se do dechberoucích novozélandských Alp

Jižní ostrov je plný velehor, ledovců, jezer a fjordů. Žije zde sotva třetina obyvatel celého státu. Také silniční síť je zde řidší a zároveň méně kvalitní. A proto se právě tady naskýtá zaručená příležitost vychutnat si divokou, panenskou přírodu. Výlety po sněžných polích Jižních Alp jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka hor. Jako na dlani se před vámi otevře malebná krajina zasněžených kopců a hustě zalesněných údolí s nádhernými průzračnými jezery. Ke zdolání vyzývá nejvyšší hora Nového Zélandu Mt. Cook se svými 3755 metry. Ve stejném národním parku a na stejné náhorní plošině naleznete dále půvabné jezero Tekapo a dalších 21 třítisícovek. Fascinující jsou ledovce Fox a Franz Josef, které jako zástupci vysokohorských ledovců leží nejblíže moři na celém světě. Východně od Alp se nachází úrodná Cantenburská nížina - největší rovina Nového Zélandu poskytující velkou část zemědělské produkce země.

Palačinkové skály, fjordy nebo plavba s delfíny. Co podniknete na Jižním ostrově vy?

Za dalšími cestovatelskými lákadly se vydejte k pobřeží. Jedním z nich jsou Palačinkové skály neboli Punakaiki - útesy, jejichž tvar jim dal také jméno. Zvláštní vám může připadat fjord Milford Sound, a to pro své netradiční zakončení vysokým vrcholem. Oblíbené jsou projížďky na kánoích kolem pláží národního parku Abel Tasman a v oblasti Kaikoura, kde vám budou společníky na plavbě delfíni a velryby.

Severní ostrov - domov sopek a horkých pramenů

Vzdálenost 26 km musíte překonat, abyste se dostali přes Cookův průliv na Severní ostrov. Ten nabízí naopak tropickou přírodu a výborné podmínky ke koupání na překrásných plážích. Ve střední části Severního ostrova můžete obdivovat sílu a krásu matičky Země. Naleznete tu sopky, horké prameny a gejzíry. Čtyři sopky jsou dokonce doposud činné a zemětřesení zde není ničím neobvyklým. Nebývá ale ani nijak silné a nebezpečné. Působivá je v této části státu návštěva národního parku Tongarino, jezera Taupo s horkými prameny a ještě více oblasti kolem města Rotorua. Procházet budete kolem jezer a gejzírů s horkou párou a bublajícího bahna. Bezpochyby neodoláte a dopřejete si také blahodárnou horkou koupel. Za plážovým koupáním vyražte nejlépe do oblasti Coromandel. Nejvíce si zamilujete pláž Cathedral Beach a Hot Water Beach. Ta první získala název podle vysokých skal čnících z vody a ta druhá podle podzemních horkých pramenů vyvěrajících do moře. Tak, kdy vyrážíte?

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.