Jak vypadá černá perla afriky - dovolená s řadou ocenění

Victoriino jezero
Damiano Luchetti

Keňa získala v prestižním hlasování cestovních kanceláří World Trevel Adwards první místo a potvrdila tím roli favorita pro dovolenou na africkém kontinentě. Podle názorů odborné veřejnosti předčí dovolená v Keni i oblíbené destinace jako je Egypt, Maroko nebo Jižní Afrika, která se na prvním místě v žebříčku udržela čtyři roky. Cestovní kanceláře z celého světa potvrdily, že v Keňské republice se není potřeba obávat o bezpečnost a je možné si užít cestování po celosvětově proslulých národních parcích.

Pokud se tedy rozhodnete vycestovat do země, kde najdete nejznámější zástupce afrických zvířat, měli byste vědět pár základních informací, kterými se řídit. Dovolená v Keni není úplně bez rizika, a pokud se mu chcete vyhnout, dodržujte základní pravidla shodná pro všechny rozvojové státy.

  • ·         Raději si připlaťte a necestujte na vlastní pěst
  • ·         Do africké přírody se vydejte pouze se zkušeným průvodcem
  • ·         Nezapomeňte na očkování proti žloutence a pamatujte na to, že v zemi se běžně vyskytuje dětská obrna, tetanus, salmonela, tyfus, toxoplasmóza, vzteklina, meningitida, bilharióza, AIDS a malárie.
  • ·         Nesnažte se dostat někam, kde ještě nikdo nebyl. Země prošla válečnými konflikty a různé polovojenské buňky jsou zde stále ještě aktivní.

Mimo těchto pár zásad si můžete prakticky dělat cokoliv chcete. V zemi najdete tropické deštné lesy, savany, pouště i polopouště a nádherná africká jezera. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější keňské národní parky patří rezervace Masai Mara. Známá je každoročním tahem milionového stáda buvolů, pakoňů a zeber z rezervace Serengeti a zpátky. Park nedoporučujeme navštěvovat v prosinci kdy vrcholí sezóna a kdy byste se stali součástí davu turistů.

Ve velké příkopové propadlině leží park Nakuru, který stojí za vidění. Někde zde slezl náš prapředek ze stromů a vydal se do savany, kde musel začít chodit vzpřímeně. V parku Nakuru leží stejnojmenné jezero a je zde k vidění velké množství druhů ptáků, ve vodě si lebedí hroši a celou atmosféru dokreslují vzrostlé prašce, které se staly symbolem krajiny.

Patříte-li mezi aktivní cestovatele a nebojíte se ani dalších pěších výstupů, můžete se vypravit na největší africkou horu Kilimandžáro (5 895 m n. m.). Výstup, který je označován za nejjednodušší výstup na světový vrchol, také není bez rizik. Především hrozí výšková nemoc z nedostatku kyslíku. Cesta do základního tábora na Maunt Everest trvá 14 dní. Oproti tomu do základního tábora Kibo na Kilimandžáru jsou vás schopni průvodci dostat již za 4 dny. Proto při výstupu na Kilimandžáro nespěchejte, aby i tak vysoká cena za výstup nebyla ještě vyšší.

Pokud si radši chcete užít luxusní lenošení na pláži, má Keňa také co nabídnout. Na jih i sever od města Mombasy se táhnou do dáli písečné pláže. Nejznámější pláže jsou Diana a Tiwi označované turistickými průvodci za nejkrásnější pobřežní celky světa.

Velkou výhodou při návštěvě Keni je fakt, že ať vyrazíte kamkoliv, vždy narazíte na něco zajímavého. Zřejmě právě díky této přírodní rozmanitosti vyhrála Keňa ocenění, které jí může pomoci zvednout návštěvnost a zbavit se tak chudoby, která zemi sužuje. Pomůžete jí i vy svou návštěvou?

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.