Poznejte Irsko, jedinečnou zemi s nádhernými scenériemi

Irsko
CK Mundo

Mytická země s neopakovatelnou atmosférou surové krajiny. Irsko je výjimečná země, kterou charakterizují útesy, rozsáhlé zelenající se pastviny a večerní bujaré veselí velmi přátelských Irů. Chcete-li navštívit neobvyklé a zajímavé končiny, nemusíte cestovat na jiný světadíl. Vydejte se do Irska.

Výlety po neopakovatelné přírodě

Pokud se řekne Irsko, každému se vybaví zelené travnaté pláně, rašeliniště a nízké lesíky. Nejen to je Irsko.  Pro tuto zemi jsou typická chladná kamenitá pobřeží i vysoké křídové, břidlicovité nebo čedičové útesy. K obzvlášť zajímavým místům patří známé bizarní útvary zvané Giant´s Causeway. V sezoně tu ale počítejte s tím, že tu potkáte celé školní zájezdy. Toto místo je velmi populární. Za návštěvu ale jistě stojí i méně frekventované 200 m vysoké útesy Cliffs of Moher.

Nejvyšší vrchol Irska Pen Fan (886 m) najdete v národním parku Brecon Beacons. Park tvoří z většiny rozsáhlé travnaté pláně, rašeliniště a lesy s vodopády. Pro svůj rozmanitý terén je často využíván k vojenským výcvikům.

Pokud toho chcete z Irska vidět co nejvíce, cestujte s autem. Spát můžete po kempech nebo v hotelech. Další možností je vyrazit do Irska s poznávacím zájezdem. Průvodce vás provede po nejzajímavějších místech a přidá řadu bájí a mýtů, které si Irové tak rádi vymýšlejí a vyprávějí. 

Cesty za minulostí

Během putování Irskem uvidíte obrovské množství pozůstatků historie. Některé megalitické památky byly postaveny mnohem dříve, než první egyptské pyramidy. Při návštěvě středověkých měst s původními stavbami a úzkými uličkami, si budete připadat jako v jiné době. K takovým místům patří např. městečko Kilkenny.

V Irsku narazíte i na mnoho šedých zřícenin hradů, katedrál a kostelů. V kontrastu s okolní jasnou zelení vznikají neuvěřitelně krásné scenérie. 

Dejte si Guiness a poznejte Iry

Každý, kdo se vrátí z Irska, vypráví, jak nesmírně příjemní lidé Irové jsou. Obzvlášť si to uvědomíte, pokud před návštěvou Irska strávíte nějaký čas v Británii. Irové vám vždy rádi a ochotně poradí i pomohou.

Navštívíte-li večer místní hospůdku, poznáte, že Irové rádi pijí a zpívají. Po pár Guinessech jsou velmi družní. Chcete-li pocítit skutečnou atmosféru Irska, měli byste jistě do některé irské krčmy zavítat. Pokud budete po Irsku cestovat s poznávacím zájezdem, průvodce vás jistě do nějaké zavede.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.