Emirates a Qantas spolupracují – co to znamená pro ceny letenek a české pasažéry?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:LAN_Airlines_Airbus_A320_in_downtown_Hong_Kong.jpg

Aerolinky Emirates a Qantas se v září dohodli na společném vzniku nového leteckého partnerství. Emirates je největší mezinárodní dopravce s více než 180 letadly s širokým trupem a létá do 125 destinací. Aerolinka Qantas je zase největší australský dopravce s moderní flotilou letadel. Díky jejich spojení se zlepší konkurenceschopnost obou leteckých společností. Podívali jsme se tedy na to, co to může přinést českým dovolenkářům a jak se to promítne do cen letenek pro nás pasažéry.

Cestování do Austrálie

Především díky coderasharovým dohodám se spojí síť více než 60 destinací v Evropě a na Blízkém východě se sítí aerolinky Qantas a jejími 50ti destinacemi v Austrálii. Asi nejdůležitější je přesun hlavního dopravního uzlu Qantas pro lety do Evropy ze Singapuru do Dubaje. Výhodou je to především pro ty, kteří se rozhodli, že zjistí, jak vypadá dovolená v Austrálii či na Novém Zélandu. Pokud tedy letíte k protinožcům, a je jedno, jestli je vaším důvodem dovolená, práce nebo studium v Austrálii, dočkáte se více spojů mezi Dubají a Australským kontinentem. Tím pádem se výrazně zkrátí doba letu i čekání při přestupu v Dubaji.

Cestování po Evropě

Pro ty z nás, pro které jsou tyto daleké zámořské lety nedostupné, je asi důležitější, jak se tato dohoda o spolupráci promítne do cestování po Evropě. Díky spolupráci těchto leteckých gigantů se zlepší vytíženost jednotlivých letů do všech destinací a tím pádem se zlepší konkurenceschopnost obou firem. Součástí dohody je také společná koordinace cen letenek a my se tak díky tomu můžeme dočkat toho, že na dovolenou v příštím roce poletíme levněji. Levnější ceny letenek lze předpokládat hlavně z již zmíněných důvodů. Co je však ještě lákavější pro české cestovatele, je společný věrnostní program.

Věrnostní programy leteckých společností

Výhodnější ceny jednotlivých spojů nejsou jedinou výhodou, která nám pasažérům z této dohody vyplývá. Členové Skywards věrnostního programu společnosti Emirates budou moci sbírat body za každou uletěnou míli i se společností Qantas. Prostřednictvím nasbíraných bodů můžete využít soukromé salonky obou společností a hlavní výhoda je v prioritním odbavení a nalodění do letadla. Součástí bonus programu je i mnoho dalších exkluzivních služeb. Začátek platnosti této dohody je od dubna roku 2013. Na velké změny v letovém provozu do široké sítě destinací obou leteckých společností si tak musíme ještě chvilku počkat. Již teď se ale připravuje společný postup změn jak v leteckém provozu, tak ve společné cenové politice obou aerolinek.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.