Práce v zahraničí

Práce v zahraničí je efektivní metoda jak vydělat opravdové peníze. Poznáte svět a zdokonalíte se v cizím jazyce. Výrazně si tak zvýšíte kvalifikaci pro obor který vás baví. Není tajemstvím že si můžete vydělat i několikanásobky průměrného platu v Čechách.

Studium a práce na Maltě Pracovní a studijní pobyty na Maltě jsou ideální pro ty, kdo si chtějí užít pláží a sluníčka a zároveň se zdokonalit v angličtině a získat pracovní praxi. Na Maltě je pro tyto účely vytvořen program Work and Study Malta. Program je určen mladým lidem od 18 do 30 let a probíhá v minimální délce 2,5 až 3 měsíce.

Práce v Kanadě Nejste-li starší 35 let můžete v rámci programu a víz "Working Holiday" vycestovat na 12 měsíců za prací do Kanady. Můžete zde pracovat, poznat životní styl Kanaďanů a unikátní přírodní krásy, které nenajdete nikde jinde. Program je omezen kapacitou 560 míst na rok a probíhá ve Vancouveru.

Práce na Novém Zélandu Práce na Novém Zélandu je umožněna mladým lidem s českým občanstvím a věkem do 30 let, prostřednictvím programu "Working Holiday Scheme". Ten umožňuje mladým Čechům poznat Nový Zéland a zároveň tam maximálně jeden rok cestovat a pracovat. České agentury spolupracují s těmi na Novém Zélandu. Tamní agentury jsou pak nápomocny při hledání zaměstnání, zajišťují kancelářské služby a internet zdarma, ubytování a mnoho dalších služeb. Program je omezen kapacitou 1200 míst na rok.

Práce v USA Program Work & Travel USA je kulturně výměnný program, který umožňuje studentům VŠ a VOŠ pracovat a cestovat v USA během jejich letních prázdnin, tj. v období mezi 1. červnem a 15. říjnem. Účastníci mohou pracovat 3 - 4 měsíce, a poté cestovat po dobu nejdéle 30 dnů. Účastníci programu získají J-1 vízum, na jehož základě mohou v USA vykonávat prakticky jakékoli zaměstnání. Většina nabízených zaměstnání je v oblasti služeb (hotely, restaurace, obchodní domy, kancelářské práce, provizní prodej, národní a zábavné parky, rekreační oblasti atd).

Práce ve Velké Británii Programu Work & Travel UK se mohou zúčastnit všichni ve věku od 18 do 35 let. Zájemci je nabídnuta pouze 1 pozice, tzn. zájemce nemá možnost výběru z několika nabídek. Organizátor se snaží umisťovat zájemce podle požadavků a zkušeností, typ zaměstnání však nemůže garantovat. Účastníci programu nemají možnost výběru místa pobytu.

Když již máte práci v zahraničí vyjednanou, nezapomeňte si zpětně zažádat o vrácení daní v čechách. Můžete tak ušetřit tisíce, které jinak dostane stát.

Daně za práci v zahraničí zpět do vaší kapsy - online kalkulačka