Pro jaký typ ubytování se rozhodnout?

Jak vybrat to nejlepší ubytování? U volby samotného typu ubytovacího zařízení máte na výběr z široké škály od srubu či kempového přívěsu až po luxusní hotely. Máte-li ale rádi ubytování v soukromí, stranou od přeplněných hotelů, vybírejte ze soukromých apartmánů, studií a domů. Takovéto typy jsou cenově velmi výhodné a jejich nabídka bývá pestrá. Způsob rezervace hotelů a hostelů je příznivý. Jednoduchá rezervace online na této stránce.

Hotely v zahraničí
Levné ubytovny v zahraničí (hostely)Apartmány
Apartmány obsahují několik ložnic, koupelen a sociálních zařízení, kuchyň, obývací pokoj a často terasu nebo balkón. Společné v apartmánovém domě jsou pouze vstupní prostory a schodiště. Apartmánové domy většinou nabízejí i některou z forem penze.

Studia
Studia jsou určena pro menší počet lidí. Obsahují ložnici, koupelnu, sociální zařízení, kuchyňský kout. Většinou v nich nenajdete obývací pokoj.


Dům
Dům je celý k dispozici pouze vám, v objektu se nenacházejí žádní další nájemníci. Standartně se v domě nachází několik ložnic, koupelen a sociálních zařízení, kuchyň, obývací pokoj a terasa nebo posezení na dvoře.

Pokoje
Pokoje nejsou příslibem dokonalého soukromí. Někdy se musíte dělit s dalšími nájemníky o koupelnu a sociální zařízení a téměř vždy o kuchyň.

Forma stravování
Spolu s typem ubytování je důležitá také volba stravování. Ubytovácí zařízení nabízí nejčastěji tyto možnosti: ubytování bez jídla, pouze snídaně, pouze večeře, polopenze, plná penze, all inclusive light, all inclusive a utra all inclusive.

Stále oblíbenější se u Čechů stává ubytování v hotelech s all inclusive. Je to také nejkomfortnější a nejbezstarostnější způsob. V ceně dovolené máte uhrazenu plnou penzi, nápoje a sportovní vyžití podle konkrétního typu all inclusive. A jaké jsou mezi nimi rozdíly?

All inclusive light představuje rozšířenou plnou penzi. V ceně jsou zahrnuty snídaně, oběd, večeře, rozlévané nealkoholické i alkoholické nápoje v době jídla. Nápoje během dne si u tohoto typu musíte hradit sami. Typické je podávání jídla ve formě švédských stolů. Zvolíte-li si All inclusive, konzumace veškerého jídla a pití je v ceně zájezdu. Každý hotel si tuto kategorii však trochu upravuje a někde nezahrnují do ceny alkoholické nápoje. Ultra all inclusive vám připraví opravdu komfortní balíček. Kromě bohatého stravování včetně všech nápojů můžete zdarma využívat i další služby hotelu, například bazén, saunu, wellness, golf a tenis.