Exotika v malebné Hanoji

Máte chuť na exotiku, na tropickou přírodu, netradiční zvyky a tradice či na orientální vůni a odlišné stravovací návyky? Pak se vydejte do Vietnamu. Vietnamská socialistická republika ukázala zcela svou tvář světu teprve nedávno, a proto ještě netrpí přespřílišnými návaly turistů. Toužíteli po dovolené plné zážitků, neváhejte.

Koloniální perla Vietnamu - Hanoj

Hlavním městem komunistického státu, jenž se svou lidnatostí řadí k patnácti největším, je Hanoj. Město ležící na severu země je dokonalou zachovalou ukázkou francouzského koloniálního města. Zajímavostí je, že na rozdíl od jiných vietnamských měst se vláda nesnaží jeho ráz pozměnit. Platí proto za jedno z nejmalebnějších a nejklidnějších měst Vietnamu.

Stará čtvrť

Vskutku kouzelnou atmosférou na vás zapůsobí stará čtvrť. Budete se zde proplétat úzkými uličkami s neobyčejně nízkými domy, které jsou označovány jako tunelové. Tyto domy mají totiž charakteristicky úzké průčelí a dále jsou velmi protáhlé. Bylo to způsobeno stylem vybírání daní. Ty byly vyměřeny podle šířky domu, a tak šetřiví občané dům raději protáhli. Stará čtvrť je také místním centrem obchodu. Vydáte-li se na tržnici Dong Xuang, připravíte si nezapomenutelný zážitek. Naleznete zde nepřeberné množství stánků se vším, na co si vzpomenete i s tím, o čem jste vůbec netušili, existuje. Dále zde naleznete působivé, bájemi opředené jezero Hoan Kiem – Jezero vráceného meče. Ve vodách tohoto jezera můžete narazit na želvy, k nimž se váže dávná báje. Mají být totiž potomky želvy, jenž sebrala v 15. století císaři Le Loiovi meč poté, co vyhnal Číňany ze země. Přes malebný most můžete dojít k chrámu Ngoc Son, který se nachází u na malém ostrůvku uprostřed jezera.

Chrám písemnictví

Dalším místem, jenž stojí za návštěvu je Chrám písemnictví. Chrám tvoří pět oddělených nádvoří, ve kterých si užijete na hanojský ruch až překvapivého klidu. Všimnout byste si měli také 82 vztyčených kamenných stél, jenž jsou ceněny jako nejcennější majetek chrámu. Nejnavštěvovanějším poutním místem ve Vietnamu je Ho Či Minovo mauzoleum. Naleznete zde ve skleněném sarkofágu uloženého vůdce Ho Či Mina. Dříve než odjete z Hanoje, zúčastněte se představení vodních loutek. Dozvíte se zde pár vietnamských pověstí a rozhodně se pobavíte. Nezapomeňte také ochutnat místní pro Čechy netradiční kuchyni. Rozhodně nebudete litovat!

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.