Můj jazykový pobyt na Maltě

Studium na Maltě, Sprachcaffe
Veronika

Milí příznivci Vycestovat.cz, dnes vám přinášíme článek z trochu jiného soudku. Tentokrát se jedná o referenci a zkušenosti slečny Veroniky s jazykovým pobytem na škole Sprachcaffe na Maltě. Věříme, že vás zaujme a naláká k pobytu na Maltě tak jako nás.

Studium na Maltě

Letos v březnu jsem se rozhodla oprášit angličtinu a vydala jsem se s agenturou STUDYLINE studovat angličtinu na škole Sprachcaffe na Maltě. Pro studium jsem si vybrala Maltu, přeci jenom tam člověk zažije trochu více sluníčka než v Anglii a jelikož jsem teplomilný člověk, volba lokality byla pro mě jasná :-). Ještě před odletem jsem vyplnila on-line test angličtiny, který již určil mou úroveň a zařazení do kurzu. Výhodou testu před odjezdem je, že vás už nic nezdržuje první den školy a v pondělí hned od rána začínáte s výukou.

Přílet na Maltu

Po příletu na letiště ve Valetě na mě čekal v příletové hale řidič školy s velkou cedulí s nápisem Sprachcaffe a s mým jménem. Letiště na Maltě je velmi malé, takže nemusíte mít strach, že byste svůj transfer minuli. Dovezli mi přímo do školy, kde mě na recepci přivítala sympatická blondýnka Marie, která jak jsem během chvíle zjistila, pochází také z Čech a pro školu Sprachcaffe na Maltě pracuje již přes rok. Můj první dojem ze Sprachcaffe, když jsem vyšla z recepce do komplexu školy byl „wow“. Chvíli jsem přemýšlela, jestli jsem opravdu ve škole. Uprostřed celého komplexu na první pohled zaujme obrovský bazén s mnoha lehátky okolo. Podél bazénu se nacházeli učebny a útulná restaurace s barem (ve které vařili výborná jídla za velmi příznivé „studentské“ ceny, např. těstoviny carbonara za 3,5 EUR, horká čokoláda 1,5 EUR atd. – určitě doporučuji). V komplexu školy jsem objevila také příjemnou zahradu s lavičkami a apartmány školy. Byla jsem opravdu mile překvapena, jak je všechno pěkně pohromadě a studenti mají vše po ruce, je to takové malé studentské městečko.

Škola Sprachcaffe na Maltě

Nastal den D první den školy. Ráno nás přivítala ředitelka školy, která nás rozřadila do tříd a seznámila s chodem školy. Ve třídě nás bylo 8 studentů, každý z jiné části světa (Ital, Kolumbijec, Švédka, Turek, Korejka a dva Brazilci), takže celkem rozmanitá skupinka. Hlavně jsem neměla ve třídě nikoho z ČR / SR, čehož jsem se trochu obávala. Náš vyučující byl sympatický Malťan Dylan. Jeho hodiny mi vždy utíkaly velmi rychle, probírali jsme jak gramatiku, tak jsme také hodně konverzovali, vymýšlel pro nás různé slovní hry, kde jsme se naučili spoustu nových slovíček. Pokud viděl, že někdo něčemu nerozumí, tak vše ochotně vysvětlil tolikrát, kolikrát bylo potřeba. Také se mi líbilo, že vždy rychle vypozoroval, co nám dělá největší problémy v gramatice a hned druhý den na dané téma připravil cvičení. Vyučování končilo každý den ve 12:30 hodin (studenti, kteří studovali intenzivní kurz, končili ve 14:30 hodin), takže zbytek dne jste mohli využít podle svých představ. Škola pořádá každý den zajímavý program aktivit, většinou nějaký výlet například do města Mdina, na ostrov Comino atd. V nabídce jsou také sporty, jako je jízda na koni nebo potápění. Samozřejmě tento program je vždy dobrovolný, takže záleží na každém, co si vybere. O víkendech to jsou celodenní výlety jako třeba výlet na ostrov Gozo, který si rozhodně nenechte ujít. Škola se stará také o večerní program, takže každý večer je nachystán nějaký zajímavý program jako promítání filmu, sledování důležitého sportovního zápasu a samozřejmě různé druhy party, jak jsem zjistila nejoblíbenější je tam brazilská party a ladies night :-). Pobyt na Maltě utekl bohužel velmi rychle, takže než jsem se nadála, balila jsem opět kufry domů. Ale odjížděla jsem plna skvělých zážitků a kontaktů na nové kamarády a hlavně plna pozitivní energie a opět lepšího pocitu z mé angličtiny. A co říci závěrem? Že studium na Sprachcaffe na Maltě můžu určitě vřele doporučit.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.